Jump to content
plsr

Качване на няколко кончета ?

Recommended Posts

Здравейте колеги, днес се видях с двама колеги предполагам че са от форума та те ме светнаха за нещо което ме заинтригува доста, а именно как от двигател 1.3 75 коня да го направиш 1.5 90 коня или поне да вдигнеш няколко коня отгоре. Това което аз разбрах е че има някаква пластина на дроселната клапа която ограничава 1.3 двигател , а той именно бил 1.5 90 коня, а ако по този начин не се получи ми обясниха да сменя дроселната клапа с такава от 1.5 90 коня. Ако има някой по запознат с това моля да обесни по обстойно тъй като това ще бъде интересно предполагам не само за мен. Говорим за Д13Б2. Благодаря ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Здравейте колеги, днес се видях с двама колеги предполагам че са от форума та те ме светнаха за нещо което ме заинтригува доста, а именно как от двигател 1.3 75 коня да го направиш 1.5 90 коня или поне да вдигнеш няколко коня отгоре. Това което аз разбрах е че има някаква пластина на дроселната клапа която ограничава 1.3 двигател , а той именно бил 1.5 90 коня, а ако по този начин не се получи ми обясниха да сменя дроселната клапа с такава от 1.5 90 коня. Ако има някой по запознат с това моля да обесни по обстойно тъй като това ще бъде интересно предполагам не само за мен. Говорим за Д13Б2. Благодаря ви.

 

Нека тия дето са ти го казали,да сменят тая пластина ли е какво е и да станеш от 1,3 на 1,5..............и ли нещо си там,с пластини коне не се качват,ама аз не разбирам Редактирано от RadoslavKZ

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

нещо не си разбрал както трябва. това се отнася за д14-ките дето са 75коня и стават 90 с тая процедура.

Редактирано от rulemaker
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така каза и единия колега но предопалгат че става и за тези двигатели естествно това са просто техни предположения наистина и аз не съм запознат.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично им благодаря за отделеното внимание.Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се колеги та да разбирам ли че при д13-ките това е невъзможно дори и след подмяната на дроселната клапа с такава от д15

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма абсолютно нищо верно, тая инструкция е за 6-та генерация сивик със д14, които са модели 75 и 90 коня, д13 е карбураторен двигател 75 коня и дросела му няма нищо общо със този на д15ката, който е моно инжекция и е 90 коня. Нещо са объркали предполаганията тия колеги, обем на мотор ако се променяше с гарнитурата на дросела, е-хеее, дали щеше да е ефтин тунинга, а? :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за изчерпателния отговор. Темата може да се изтрие. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...