Jump to content
no1else

Сваляне на задно странично стъкло на 5ген хеч

Recommended Posts

Здравейте, Сивик-а ми е в бокса за изкърпване, но имам една отвратителна ръжда точно до и под задно ляво стъкло. Искам да сваля стъклото и да се оправи проблема, но съм чувал много митове и легенди че били лепени, че се режело уплътнението, че се чупели при сваляне и тн. Някой свалял ли го е успешно и ако да...как? Реже ли се наистина уплътнението и наистина ли е лепено ? Мога ли да го сваля какато предното примерно, има ли чалъм някакъв ? Моля дайте съвет ,че и времето ме ограничава...всичко трябва да приключи за няколко дена че отпуската свършва :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сваляш уплътнението първо (това което е най-от вън) и после със макетно ножче от вътре режеш силикона(който държи стъклото). Като тръгнеш да го слагаш чистиш силикона от стъклото и от колата, слагаш уплътнението на стъклото мажеш със силикон и лепиш. Като може да залепиш стъклото с хартиено тиксо да не мърда. Като залепиш със силикона влез във колата и от вътре мини покрай стъклото със пръст.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не стане с ножчето, пробвай с жило от спирачки, или струна от китара.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С макетното ножче най много да се заколиш ако ме питаш с мен! По лесно с става с струна за махане на прозорци цената е около 2 лева метъра и я има в почети всяка железария или бояджиски магазин! С нея става най лесно и най бързо просто ти трябват двама човека!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвах жило (нямах струна под ръка) и свалих и двете стъкла здрави без проблеми

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със струна е най безопасно както за теб така и за стъклото ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Даммммм, колегите са прави за струната, но ти трябва още един човек. Ако имаш възможност направи го със струна, в краен случай със макетно ножче.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...