Jump to content
vuc-tec

Височина на пружините според Цвета им?

Recommended Posts

Публикувано (Редактирано)

След тьрсене в НЕТА неможах да намеря нищо и реших да попитам тук.Има ли значение цвета на пружината за височината или само за твардоста е показател. Ако може да ми кажете за Сини,Червени,Лилави итн..:)Благодаря предварително

Редактирано от vuc-tec

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка фирма предлага различни цветове пружини.Няма общо с височината,за твърдостта не съм сигурен.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защото сьм си харесал едни червени пружини но незнам какво и дали изобщо пише нещо на тях та исках да знам с колко См ще ми свали колата:)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мериш една стокова пружина,спираш се на дадена фирма и сравняваш кой вид е най къса всравнения с оригиналната...... а за цвета карал съм със сини,червени и лилави и мога да каже че Лилавите са много по-твърди..... Въпрос на избор Публикувано изображение

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Височината на пружините няма нищо общо с цвета им, същото се отнася и за твърдостта. Всяка фирма си ползва определен цвят и толко. Скунк2 са само червени, Ейбах са само черни, Танабе ги правят червени, оранжеви и лилави, Тензо Р са лилави.....

Редактирано от no1else

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цвета е чиста маркетингова стратегиа. Виждал съм червени на 40/35 както и на 60/40. Немисля, че има и за коефициента на еластичност (твърдоста)има някакво значение.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цвета е избор на производителя и разграничава дадени серий.Иначе за всеки даден модел си има характеристика и в нея твърдостта се изразява в кг./см. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...