Jump to content
Kalpavoto_ku4e

Проблем със спирането на сивик

Recommended Posts

Здравеите колеги! Имам проблем със спирането на моят сивик.Проблема се появи след като като сложих на колата понижажащи пружини.До преди това си спираше доста добре,но след като я свалих АБС-а започна да се вклиучва много често при скорост над 50км. дори и при не толкова рязко спиране,все едно на лед.Изключих Абс-а и при натискане на спирачката предните колела блокират много лесно,при не толкова силно натискане на спирачката.Наи зле е когато има неравности по патя.Преди да я сваля всичко си беше наред.Иначе е много стабилна на патя и в завой няма никакви ядове.Само с това спиране. Колата е сивик купе 6-та,Пружините са Eibach. Благодаря предвадително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно предположение - смяната на пружините случайно да е съвпаднала със смяната на гуми и те да са някакви джапанки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста странно явление ти се е случило! Провери отзад дали имаш накладки! И незнам но на някой коли има едно устройство да определя натоваремоста на спиране на прадната ос или на задната незнам обаче тези хонди дали го имат!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колата е със сток амортесиори и спортни пружини и подскача като пин-понг...... от там идва и проблема с честото включване на АБС-а..... просто варянт!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен щом пружините са понижаващи, то амортисьрите нямат достатъчно ход от където следва, че при спиране няма прехвърляне на тежестта на предния мост и се получава приплъзване на колелата. По лични наблюдения колата ми спира в пъти по- добре със стандартните пружини отколкото с понижаващите. Не ангажирам никой с моето мнение!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих си пак стоковите пружини,но проблемът със спирането си остана.Явно не е от ниските пружини,а просто съвпадение.Незнам от помпата ли ще е.Колата не спира както трябва и абс на предните колела се задеиства при малко по силно натискане на спирачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

закарай я в някой сервиз, където могат да ти прочетат грешките в абс-а

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми свети лампата за АБС-са.Като го исключа пак блокират лесно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...