Jump to content
EmZvr

Стана гаф с препарат за "съдове"

Recommended Posts

Днес майка ми е измила всичките съдове и прибори с някакъв препарат за фаянс мислейки, че е Зебра. Само съдовете и приборите от алпака са пострадали.

Това намерих за препарата в интернет: "Опасният продукт е на ЕТ "Згура". Препаратът според етикета е за почистване на плочки и мивки. Анализът обаче показва, че основното му съдържание е на солна киселина и може да се прилага само за отпушване на канализация, но в никакъв случай за фаянс."

Ето и снимка на препарата: Публикувано изображение

 

И снимка на резултата от чистенето с него:

Публикувано изображение

 

Може ли да се оправят по някакъв начин ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Колко часа e ползван? Ако е над 4-5 - търси химик, но мисля, че е трудно .

Редактирано от vesivanova

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

ЕДИТ: Ами над 4 часа е било, оставила ги е да подейства препарата. Лоша работа, май ще трябва да сменяме всичко.

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вариант - абразив - Cif или др. Загубено е защитното покритие на прибора, е по - често третиране... за добър вид.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега извинявай за въпроса,ама ако не ме лъжат очите на етикета пише:Предназначен за силно замърсени тоалетни чинии и канали.Никаде невидях да пише че е за фаянс. ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох цялата тема поне 5 пъти... и все пак мисля да се опитам да помогна, нищо не разбирам от химия, но колега... пробрай с бензин. Може и да помогне.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега на етикета е ясно пояснено за къкво да се използва и къкво съдържа :unsure: Ако имаше подвеждаща информация можеше да подадеш оплакване и съответно да ти заплатят щетите. ;)

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да наистина на етикета си пише всичко, но годините си казват думата...Довечера ще пробвам с Cif пък дано се оправи.Vasilen_Civic_SOHC Колега, защо мислиш, че с бензин ще се оправят :unsure: Може и да пробвам, но много странно ми се вижда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега пробрай с пясък да ги изтъркаш пак мисля че ще се оправи проблема

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частично , може да се оправят , но не и съвсем.Моето мнение е нови , и даже да се пооправят частично , покритието вече е паднало..

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

EmVzr Колега, чувал съм,че бензина трие доста неща и си мисля че може би ще ти помогне. Ако си пробвал кажи какъв е резултата. :)

Редактирано от Vasilen_Civic_SOHC

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я наи-добре поискаи от някои познат една пастир машина и вземи наи едрата паста и пробваи едната чиния!Мисля че ще се изненадаш от ефекта! Аз работя главано с паста на 3М!!! Прави чудеса!!! УСПЕХ!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, благодаря за идеите, ама нищо не помага. Пробвах с Cif и бензин дори и не става. Май ще се взимат нови. А иначе пастир машина няма от къде да взема, нямам познат с такава.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, така или иначе не става, защо не опиташ наситен разтвор от белина.По принцип прави чудеса с алпака, след няколко часа действие.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинения за едит на патерица.Изплакни добре съда за проба от 1-вото третиране.Не смесвай белина с препарата, използван от майка ти.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пробваш с оцет , най-добрия начин да изчистите варовика от нагевателя на кана за вода ;) Но да престои поне вечер

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПОЛИРАПИД розова опаковка....това ти препоръчва жена ми като видя темата току що!!!Около 4 лева струва!!! УСПЕХ!!!Пробвала го е много пъти и било върхът...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...