Jump to content
StreetRacing

Малък проблем със Civic

Recommended Posts

Добър вечер на всички!Имам малък проблем със една грешка(предполагам),която се появи на скоро и се надявам да ми кажете за какво става на въпрос.В owners manuala не пише нищо,както и в интернет не намерих.Колата е Civic 2010 1.8 sport.Благодаря предварителноhttp://pics.data.bg/...3bf04e14fe/errr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно датчика за налягане в гумата /във вентила на джантата/ , но не съм на 100% сигурен .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кажеш и от къде си....?Намираш си сервиз за електроника, понасяш 2-3 майтапа и разбираш какво е. Ама кажи от кой град си да те насочи някой къде няма да ти се правят, за да ти вземат кинитите ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами от София съм.Колата е гаранционна и мисълта ми беше,ако е нещо малко,да се избегне посещението до сервиза. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А гумите напомпени ли са ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да.Не би трябвало това да е проблема,защото още няколко дена преди да пусна темата погледнах налягането и всичко си беше наред

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно се е прецакал датчик за налягането на някоя от гумите. Скоро купувахме такьв за пежо и струваше 140лв. То е винтил-датчик. Дано да влиза в гаранцията тоя датчик ама би треябвало щом не е счупен. По принцип лесно им се отчупват вентилите защото на повечето са пласмасови.

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едно пежо 607 показваше същия проблем и се оказа че резервната гума е спаднала! Провери я нея!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така. Проверява се налягането и на резервната гума задължително! Лампата може да свети поради различни причини, но това което може да направиш ти е само проверката на налягането. Ако са меки гумите ще свети, ако са пренапомпани пак ще свети! Погледни какво е препоръчаното налягане за твоя автомобил и я провери с няколко манометъра за да не се окаже, че помпачката просто е била заминала. За всичко останало щом е в гаранция отиваш в лицензирания сервиз. П.П. Възможно е при сезоната смяна на гумите някой от датчиците да е повреден от "кадърен" гумаджия.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи бяхте прави,че това е за налягането в гумите.Явно за момент е отчело някаква грешка и от тогава я изписва.Оправи се след refresh на компютърчето и засега не се е появявала.Следователно не би трябвало да има нищо счупено.Мерси на всички отзовали се! :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...