Jump to content
Guest Iltcho

Смяна на глава от B20a3 с B20a9

Recommended Posts

Guest Iltcho

Вчера, след малкото ни събиране във Враца :worthy: ми позвъни мой братовчед, който търгува с автомобили. Каза, че в Австрия е намерил Прелюдка като моята, но с B20A9 двигател и от него е останала само главата + инжекциона и цялата електроника + бензинови помпи и резервоар. Попита ме дали ми става на моята кола и дали искам да ми я донесе. Кажете сега вашето компетентно мнение - възможна ли е замяната и най-важното - ОМБРЕ би ли я направил, колко парички ще ми струва и ще има ли ефект. Очаквам съветите ви.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie
Отговорено (Редактирано)

Вчера, след малкото ни събиране във Враца  :worthy:  ми позвъни мой братовчед, който търгува с автомобили. Каза, че в Австрия е намерил Прелюдка като моята, но с B20A9 двигател и от него е останала само главата + инжекциона и цялата електроника + бензинови помпи и резервоар. Попита ме дали ми става на моята кола и дали искам да ми я донесе. Кажете сега вашето компетентно мнение - възможна ли е замяната и най-важното - ОМБРЕ би ли я направил, колко парички ще ми струва и ще има ли ефект. Очаквам съветите ви.

Като минимум тези части които е изброил са ти нужни.За останалото верно Омбре е човека :-))) Редактирано от jamie

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Да де, ама вече седмица чакам някой да ми обърне внимание и да ми каже замяната дали става или не. Още не съм казал да ми донесат главата (оборудвана разбира се) и ако я изпусна, и се окаже, че е ставала - ще се обръсна на сухо и ще си ощавя космите на краката с пинцета !!!:confused::plane::whistle:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Aй кажете му на човека деее :( Не искам да си го и представя такъв :unsure:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ombre

Бе много въпросителни има.Не може да се отговори с ДА или НЕ.Принципно става,но една такава смяна повлича още много неща след себе си.Имаше такъв въпрос за Сивик.Там бях обяснил на кратко.Не е проблем да се направи,но ако нещо го няма в пратката(а със сигурност ще е така)се почва едно обикаляне и търсене.Ако трябва да кажа дали става :ДА става.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Ако трябва да кажа дали става :ДА става.

Това ме интересуваше :lol: Сега ако кажеш дали се наемаш да го направиш ... ЦЕНА НЯМАШ :lol::unsure::lol: Колкото до липсите - най-добре е като ми я докарат, да ти я донеса в София, и ти да кажеш - какво и липсва и какво не - каквото липсва, надявам се доставчика на главата (който ми е братовчед и не ме е прекарвал до сега) да ми домъкне и другите чаркове :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Ombre

OK.Ще видиме какво има ,ще напишеме едно списъче за нещата дето липсват и действаме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest MUGEN-POWER

b20a3...да се смени с b20a9 не съм виждал но съм б16а3-4 да слагат б18...:)))става не6то доста добро и много мо6тно :))))))и сменят тези не6та които си споменал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

b20a3...да се смени с b20a9 не съм виждал но съм б16а3-4 да слагат б18...:)))става не6то доста добро и много мо6тно :D)))))и сменят тези не6та които си споменал

Човека пита дали части от ЕДИН мотор могат да се сложат на ДРУГ, а ти говориш за съвсем различно нещо - заменянето изцяло на един мотор с друг ! :) Просто НЕ е по темата :)!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Така или иначе изпуснах главата, а и се оказа че не става. Днес се видях с един майстор, който е правил ремонт на глава от b20a9 (ADH-Honda знае този червен прелюд 2.0 I 16V DOHC 4WS с b20a9 мотор дет е скачала в някаква река :o ). ТА именно същия човек ми каза, че е разглобявал и двата мотора. Бил работил преди време в Австрия. Имало някакви отвори, които не съответствали. Ама и да ми каже сега някой че става - изтървах я :o . Кой изпуска глава с клапани и валове, инжектори, инжекцион, резервоар, помпи и т.н. абе направо оборудвана си за 150 лева - АЗ!!!:offtopic::D;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...