Jump to content
Red

Маслен филтър за Д14, какъв най-добре?

Recommended Posts

Здравейте колеги. Предстои ми смяна на маслото и се интересувам какъв маслен филтър да си взема.Въпроса ми е свързан със спомена, че в някаква стара тема ( която не можах да открия повторно ) четох, че при неподходящ маслен филтър свети лампата на маслото.Изобщо кофтия маслен филтър носи след себе си разни рискове които искам да избегна.Ако някой има впечатления благодаря предварително !

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам само с 15400-RBA-F01 и нямам оплаквания засега:

 

Публикувано изображение

 

На практика същото, но близо два пъти по-евтино е ето това - PURFLUX LS350 (те ги произвеждат за Honda Europe). Друг, неоригинален филтър, който бих сложил без притеснения в автомобила е VIC.

Ето още предложения, тях да ги коментира който ги е изпробвал. ;)

Редактирано от user
  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря, а от къде мога да си взема този синият, Карада?

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега user винаги си много изчерпателен ;) Много ти благодаря, а от къде мога да си взема този синият, Карада?

 

Редактирано от Red
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно го имат, но още по-сигурно е, че преди 6 месеца в Бултрако беше около 35 лв. В Карада цената няма да е по-различна (ако междувременно не са ги направили и 40 лв. вече; изобщо няма да се учудя :)). Аз си ги взимам от ето тези. Приситигат за около 5 работни дни. Излиза около 25 лв. Ако уцелиш някой работещ от форума там (гледам, че си им градски), може да използваш и отстъпка най-вероятно. Само кажи номера (15400-RBA-F01) и че искаш да поръчаш точно това (а не заместител от сорта на BOSCH, например), с доставка от Германия. От мен засега толкова, да видим другите какви предложения имат. ;)

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението на потребителя е изтрито.

Търговийката принадлежи на раздел "Продава...".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземаи VIC струва 8 лева ;) Пробвал съм с оригинален от Бултрако за 34 лева но несмятам че е по добър ;) Хонда не правят филтри......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтриха ми мнението, че наруших правилата.Има нещо обаче което искам да кажа - не си купувайте оригинални филтри по 30-40 лв , тази цена е нереално надута, колеги във форума са докарвали филтри от щатите на по 18-20 лв ;)Не знам от общата поръчка на оригинални части как идват, но най-вероятно са по-евтини.Стига сме пълнили гушите на някакви ненормални обирджии в България , трябва да се научат че не може да продават с 200% надценка !

Редактирано от Izanagi
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм izanagi, но така е.... много лесно се експлоатира любовта и желанието на хората да дават най-доброто за колите си и търговците използват точно това. По-грозното в случая е, че доста често по-скъпото не е и по-доброто.Да питам още малко:от user - "Само кажи номера (15400-RBA-F01)" ..... А каква марка е, или е само този код?И fly-boy - VIC филтър къде мога да поръчам или купя?

Редактирано от Red
  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На околовръстното срещу обръщача на 13 има "масларница" на колега Хондаджия. Има филтри, включително и тея сините. Може да ти помогне и в избора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото ми е наблизо.:huh: Те са много там, коя по-точно, някаква табела? Благодаря предварително!

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мястото ми е наблизо.:huh: Те са много там, коя по-точно, някаква табела? Благодаря предварително!

Мисля че става въпрос за "Автоцентър Баджо" поне така си спомням че се казваше. С едни зелени врати.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Само кажи номера (15400-RBA-F01)" ..... А каква марка е, или е само този код?

 

Номерчето е достатъчно. То го индентифицира еднозначно, но марката е PURFLUX, както вече ти писах (то се вижда и на картинката); те ги произвеждат за Honda. Същият техен филтър, но без логото на Honda (и то се вижда на снимката) се продава за около 9-10 лв. (поне така беше миналата година, когато исках да купя един и да го разрежа, за да видя какво има вътре). Изглежда ето така:

 

Публикувано изображение

 

Но ако си намериш VIC - слагай смело и не се бой. :huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много на всички за помощта, че да не се лутам в догадки :oДругата седмица след празниците ще взема или PURFLUX или VIC който намеря първи.

  • Нагоре 1
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Налях и Total Quartz 9000 5w40 и и сложих филтър Purflux Ls 350 ( за 8,80 лв )

 

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от Red

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...