Jump to content
barsi

Питане към колегите с 5та ген.

Recommended Posts

Здравейте,Днес с майсторчето изпаднахме в едни вафлички и храсти и след като установихме, че хеча на жената има заготовка за филтърна кутия стигнахме до извода, че трябва да премерим вътрешния диаметър на кутията на възд. филтър на дуал карба.Оказа се 55мм. Та питането ми е към колегите с 5ген ако някой може да провери вътрешния диаметър на стоковия интейк. Целта е монтажа на нормална филтърна кутия, че тоя въздушен филтър е близо 30 кинта :) На д16з6 пише, че дросела му е на 56мм, следователно и на маркуча е същия. А на д15ките какъв е, че нямаме много хечове тук и няма от кой да премеря. Говоря за д15б2, д15з3 и д15б7 :thumbs1: п.п.Мерси предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, току що премерих на моята D15Z3. Но проблема е там , че премерих обиколката отвън, по гумената част, където се извива. Там в дупката наложих едно въженце което ми показа 22см. Делено на 3.14 ми даде 7см от където като махнем 1см защото е мерено отвън излиза 6, но нищо чудно и да е ~5.5 см.Незнам дали съм ти помогнал с този отговор но в тъмното само това можех да свърша :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, мерси все пак. По принцип ме интересува вътрешния диаметър, че искам да го запазя и с минимум преправяния да го монтирам. Пробвай на светло с шублер или линийка, че маркуча може и 5мм да е дебел :)п.п.Няма ли някой с д15б2 навит да премери, те са най-масови :thumbs1:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега д15б2 вътрешно е 56мм външно 62.5мм

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега и аз сега мерих на моята д15б7 изхода на кутията на въздушния филтър(вътрешно показа 69 или 70 мм,не знам точно че ми е малко прецакан шублера).Онзи ден си сменях филтъра-струва 15лв,с малко отстъпка,това е което можах да свърша.Поздрави и дано съм помогнал :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много. Значи от д15б2 ще се търси. Катинар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...