Jump to content
jemito

D15Z6 V-tec-e

Recommended Posts

Имам Хонда Сивик 96г д15з6 мотор и знам, че е икономичен витек. Преди два дена качих един приятел, който ми каза че не върви като за 114 коня и каза,че според него витека ми не се е включвал или можело да е запушен. Има ли някой идея кой може да ми помогне и как мога да разбера дали наистина ми е запушен витека или вобще дали се вклиючва >>>???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

би трябвало да усещаш едно леко ритане...но имай предвид че този мотор си е муден в ниските обороти...нз какво очакваш от колата...но не се надявай за някакво лудо варвене.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе това ми е ясно, но имено това леко подритване го няма и имам чувството че върви колкото 1.4 90 коня. Според мен поне малко по-вече би трябвало да върви не знам и аз, все пак има 25 коня по-вече. Имало някаква цедка на витека и ако е била запушена можело в това да е проблема поне така ми казаха, но не можахме да видим каде е самия витек. На Б16 160коня се вижда, но на моя мотор не го видяхме.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...но имай предвид че този мотор си е муден в ниските обороти...

 

Баси тея заспали японци. Толкова са го мислили тоя мотор да не е муден точно на ниски ама явно нищо не са направили ...
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към jemito и 2pac хора разровете се малко из форума,Така на готово е най лесно ма кат се ровиш по темите и четеш:) различните такива моо научиш много неща .И друго хонда на която се вижда витека :thumbs1: няма ,по скоро моо видите витек клапана .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажи на твоя приятел "разбирача" със запушения В-тек че Нищо не раз би ра........ :)

Редактирано от B7_

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
;) Мерси все пак просто исках да попитам :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

...но имай предвид че този мотор си е муден в ниските обороти...

 

Баси тея заспали японци. Толкова са го мислили тоя мотор да не е муден точно на ниски ама явно нищо не са направили ...

 

Не съм от големите разбирачи но правя елементарно сравнение с д15б2(на едно приятелче)(правя сравнение с нея защото съм я карал не веднъж)....моето елемнтарно наблюдение е че си набира бая повече от моятя д15з6-ца(в ниските)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в грешка си .. ;) д15б не набира по добре в нито 1 отнощение от з6-то :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в грешка си .. :) д15б не набира по добре в нито 1 отнощение от з6-то :)

+1Карал съм D15B2, сега карам D15Z8 (същия като Z6, но на Англичанка) - просто при Z6 скоростите са по-дълги и сигурно това ви заблуждава. А за въртящия момент в ниските - при Z6 е просто в изобилие :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За въртящият момен съм сагласен но именно за скоростите става въпрос.те правят з6 по тромав...на 1-ва го държа зад мен но до края на 2-ра вече е пред мен с една предница(не веднъж съм я пробвал).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами те скоростите са изчислявани за икономично каране, затова и числата им са по-различни от на другите D-серии. Предполагам, че ако сложиш кутия от D15B- на твойта няма да те дръпне на 2-ра.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как трябва да вървят 114 коня? :) Това че не върви колата не значи че Витека е пречината :) Не забравяйте че преди вас и други са я карали и несе знае на колко хиляди е :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...