Jump to content
AbsolutHonda

Ще ми покрие ли каското?

Recommended Posts

Здравейте,имам сключено каско във Бул Инс.Когато купих колата имаше доста външни забележки от предишния собственик,и те бяха описани.Скоро отнякъде ми се появи някаква черна чета на предната броня и с нищо не се маха,на нея няма други забележки и не е описана,обаче се чудя дали ще ми дадат някакви пари или поне да я изпръскат.Ако да,може ли да ми обясните процедурата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бих го направил ако е наистина голяма,все пак не забравяй,че ще трябва да чакаш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мисля,че не е малка,горе-долу колкото половината номер.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако на бронята е имало преди това други драскотини или други забележки които са описани при застраховането малко вероятно да ти платят пребоядисване на бронята;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отиди и ще ти кажат на място, като я видят, но си мисля, че пари на ръка няма да ти дадат, а ще влезеш в техен сервиз. Не знам как е в тази компания, но в Армеец ти плащат и ти решаваш къде да отидеш ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди това няма описани забележки,мисля че ще влезна в техен сервиз,защото при тях ако колата е след 2000 (например не знам дали точно е така) те правят всичко в сервизи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено застрахователите (бил съм застрахован при почти всички) обслужват в техен или доверен сервиз автомобили до 3 или до 5години (зависи от застрахователя), а останалите (по-старите автомобили) минават по експертна оценка и парите се изплащат или на ръка (ако е малка сумата) или по банков път при по-големи суми. При всички случаи се чака от 10-15дни до 1-2месеца от огледа до изплащането. Лошото е, че повечето застрахователни компании почнаха да си добавят условия, че ако имаш повече от 2 щети за годината ти развалят договора и нямаш каско :beer:Обясних ти накратко как действат - остава сам да прецениш, ще я минаваш ли за щета или не.УСПЕХИ :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В ДЗИ ми преведоха 180 лв. за одраскано по лака на калника и леко жулната броня...а то цялото каско е 230 лв. :rolleyes: На баща ми на колата (10 годишна) вече няколко щети опрявиха в техен доверен сервиз, но от към ремонти вече е избил каското, което му беше към 600 лв. Това за старите автомобили си е факт, само пари дават...но за брой щети не мисля, да има ограничение...то няма и логика, човек не се знае кога какво може да му сле случи, но може и нищо да не правиш за 1 година, нали затова плащаш все пак това каско...не за една щета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено застрахователите (бил съм застрахован при почти всички) обслужват в техен или доверен сервиз автомобили до 3 или до 5години (зависи от застрахователя), а останалите (по-старите автомобили) минават по експертна оценка и парите се изплащат или на ръка (ако е малка сумата) или по банков път при по-големи суми. При всички случаи се чака от 10-15дни до 1-2месеца от огледа до изплащането. Лошото е, че повечето застрахователни компании почнаха да си добавят условия, че ако имаш повече от 2 щети за годината ти развалят договора и нямаш каско :cool:Обясних ти накратко как действат - остава сам да прецениш, ще я минаваш ли за щета или не.УСПЕХИ :)

Само малко уточнение, че всички обезщетения се изплащат само по банков път ( освен ремонтите в официален или доверен сервиз разбира се ).Очаква се до 2 години да се въведе и Бонус-малус система и за каското, така че наистина внимавайте със завеждането на щети за всяка драскотина и "избиването" на парите, че да няма на следващата година: "Ама защо каското ми струва 2000 лв на 10 годишна кола?"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите,аз някак си я изчистих със разредител драскотината,но за съжаление на един паркинг на руски паметник където е гъчкано с коли някой е минал и ми е ужулил задната броня,но този път сериозно даже боята е свалил.Аз преди това имах забележки там,така че няма да получа нищо.А между другото не е от 3 до 5 години,един приятел с А 3-ка 98 г. се удари и в Бул Инс му правиха всичко в техен сервиз. А на въпросния паркинг друг познат си беше оставил колата и някой му беше смачкал цялата врата,затова се пазете :o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да се похваля булстрад ми дадоха 153 лева за миниатюрна драскотинка :) препоръчвам Ви ги,много са точни точно за 10 дена ми преведоха парите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Булстрад наистина са коректни. Като ти оглеждат колата искат да е перфектна, но за сметка на това като завеждаш щети общо взето ти дават достатъчно пари за да си оправиш колата.Иначе бояджиите в София трудно се съгласяват да оправят само драскотини. По мои наблюдения пръскат целия детайл, което не е крайно евтино.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Бул Инс, МПС-та от 5 до 10г. и начислена застрахователна премия 500лв. за каското имат право на:1) Ремонт в доверен сервиз; 2) По представени фактури;3) Експертна оценка.Според съответната щета се избира най-добрия вариант.Автомобили с начислена премия под 500лв имат право само на експертна оценка.За в София съм чувал, че изплащат по-малки обезщетения до няколко часа.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...