Jump to content
Essential

Тефлонова лента или паста ?

Recommended Posts

Здравейте колеги искам да Ви попитам кое бихте ме посъветвали да ползвам при винтовите връзки на маслената магистрала за захранване на турбината ? Тефлонова лента или паста ? Гледах в каталози има ленти устойчиви на петролни продукти и температура от 270 градуса. За пастите неможах да намеря много информация ? Лентата добро решение ли е. По форуми четох, че се разкашквала и можело да попадне в маслената магистрала и да отиде в турбината ? Предвид, че я дават маслоустойчива и 270 градуса температура това не трябва да се случи ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойте връзки на маслената линия навсякаде съм ги направил с тефлонова лента,за сега ядове нямам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква лента си ползвал има доста голяма разлика в свойствата и качествата ?И от къде е взимана. Намирам само 1 фирма която има разнообразие и е в гругият край на България.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето такава лента съм сложил

Публикувано изображение

 

Uploaded with ImageShack.us

Взех я от първия магазин за строителни материали в който влезнах за смешни пари,не беше повече от 2лв.Предполагам че е някаква най-обикновенна,но за сега върши работа :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях взел най- обикновена и сега като развивам лентата почти я няма... Сега съм намерил масло и температуро устойчива. Как прецени колко лента да навиеш и колко да стегнеш за да не скъсаш лентата ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз да включа, леймърския си въпрос. Какви, превъзхождащи, качества притежава тефлоновата лента, спрямо медните/алуминиевите дифтунги?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами където мога да навия до край, да се опрат 2 повърхности ползвам дифтунга в случая имам фитинги които няма да се навие цялата резба няма да има и челно притискане...Предложиха ми лепило/уплътнител за резби на Loxeal някой знае ли нещо за тях ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях взел най- обикновена и сега като развивам лентата почти я няма... Сега съм намерил масло и температуро устойчива. Как прецени колко лента да навиеш и колко да стегнеш за да не скъсаш лентата ?

И при мен се получава същия номер като развия маслената линия-лентата почти я няма,иначе правя 3-4 намотки на накрайника и завивам до край.Маслената ми линия е направена от медна тръбичка и ако не я затегна от вибрациите накрайника се развива.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не ползваш дифтунга щом навиваш до край. Няма по- добро решение. Това с тефлоновата лента е кофти намерих уплътнител/лепило за резби с тефлон държи до 150 градуса и 30 бара налягане май него ще ползвам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тефлоновата лента или тефлонов конец, ако не са правени в третия гараж в ляво ще свършат работа и като налягане и като масло устойчивост и като температурна устойчивост. Течния тефлон или тъй наречената паста е с подобни или с по-добри парамтетри, отново ако не е произведена от третия гараж в ляво. Ако не си работил с течен тефлон преди това по добре ползвай лента.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега почистете си пощата.Не можете да получавате ЛСПолзвам лентата от снимката безгрижно!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
http://www.gnuttibortolo.com/jsp/eng-splight.jsp?ID_MARCA=LOXEAL&ID_TIPO=CH05&ID_SOTTO_TIPO=CH11&ID_ART=08902този уплътнител за резби ми предложиха с тефлоново съдържание и ето тази лента: http://www.water-technic.com/teflonova-lenta-rolka-visok-klas-sealrite-ptfe-12mm-x-02-mm-x-5-m-p502/Каква е тънкостта при работа с пастата/течния тефлон? С лентата се притеснявам понеже нито имам идея колко да сложа нито колко да стегна за да не скъсам лентата и да си мислям, че съм го направил майсторски пък то да си капе.
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега почистете си пощата.Не можете да получавате ЛСПолзвам лентата от снимката безгрижно!

Почистих, извинявам се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С течния тефлон трябва практика за да знаеш колко точно да сложиш на резбата така че да не избута много от тефлона - това при уплътняване на маслени магситрали може да е фатално, защото част от този тефлон може да остане в магистралата и да стигне до турбото. С времето течния тефлон се втвърдява и и спира да лепне - за около 5 до 10 дни. Тогава остатъка който е в магситралата може да направи голяма поразия. Лентовия тефлон за резбза 1/2 цол (стандартна резба за кухненска мивка например) се препоръчва между 10~12 намотки тънка тефлонова лента (0.02мм мисля беше) по-дебелата не е подходяща за толкова малки резби. Лента дори и да остане от вътрешната страна на трабата тогава вероятността тя да се скъса е много малка. Самата лента е много здрава и много еластична. Това че при махането не я виждате не проблем това е нормално. Нещо много важно посоката на намотаване на лентата е по посока на резбата. В противен случай лентата се разкъсва при навиването и/или затягането на резбата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С течния тефлон трябва практика за да знаеш колко точно да сложиш на резбата така че да не избута много от тефлона - това при уплътняване на маслени магситрали може да е фатално, защото част от този тефлон може да остане в магистралата и да стигне до турбото. С времето течния тефлон се втвърдява и и спира да лепне - за около 5 до 10 дни. Тогава остатъка който е в магситралата може да направи голяма поразия. Лентовия тефлон за резбза 1/2 цол (стандартна резба за кухненска мивка например) се препоръчва между 10~12 намотки тънка тефлонова лента (0.02мм мисля беше) по-дебелата не е подходяща за толкова малки резби. Лента дори и да остане от вътрешната страна на трабата тогава вероятността тя да се скъса е много малка. Самата лента е много здрава и много еластична. Това че при махането не я виждате не проблем това е нормално. Нещо много важно посоката на намотаване на лентата е по посока на резбата. В противен случай лентата се разкъсва при навиването и/или затягането на резбата.

 

Добре аз съм дал пример за лентата която мислех да ползвам. на 1/8 NPT накрайник колко навивки да сложа ? 6-7-8? Другото което ми казаха за лентата е, че започва да затяга в даден момент и ако бъде ренатегната се късала и почва пак сълзене ? Как да го разбера колко да стегна ? При положение, че няма да навивам до край резбата. Тази лента която съм показал става ли за случая? Общо взето в Honda-Tech четох, че по- добре да ползвам паста капвало се малко и се разнасяло по резбата ? Ако сложа пасна от средата на резбата нагоре демек оставя не намазано часта от към отвора през която може да влезе заедно с маслото тефлон ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лентата която си дал за пример, както и пастата стават за това което ще правиш. Паста съм описал че е по доброто от двете, но трабва да си работил с нея. За пастата трябва да намажеш от 1/4 до максимум 1/3 от резбата, като не трябва да има паста над резбата. По този начин няма да избута пастата извън резбата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лентата която си дал за пример, както и пастата стават за това което ще правиш. Паста съм описал че е по доброто от двете, но трабва да си работил с нея. За пастата трябва да намажеш от 1/4 до максимум 1/3 от резбата, като не трябва да има паста над резбата. По този начин няма да избута пастата извън резбата.

Ако съм разбрал правилно пастата я мажа в така да ги нареча "каналчета" които се образуват от резбата без да позволявам да се качва пастата над резбата ? Да започна да мажа от горния(задния) край на резбата и да карам към предната част която първа ще попадне в зглобката като не достигам до краят на резбата за да подсигуря да не попаднат частици в отвора?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно, като първата витка на резбата дори може да я пропуснеш точно за да не намажеш прекалено много или да не намажеш челото на фитинга и да попадне във тръбата. Съжелавам, но в момента нямам подръчни материали да направя снимки как точно да го направиш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...