Jump to content
Big Blonde Wolf

Гарнитура D15B2

Recommended Posts

Моята изстрадала колица продължава с проблемите... Един път смяна на сегменти, после втори път отваряхме да шлайфаме блок и глава след няколко прегрявания и проблеми с радиатора, сега пак дава признаци на заминала гарнитура и кой знае какво още. Свещта на 4цилиндър плува в масло, бълва облаци през ауспуха и от капачката за масло, няма мощност... Тъй като не съм в България, не мога да се възползвам от познати и доказани майстори, а тук сервизите ме отсвирват един за след две седмици, друг за след пет месеца, прибягваме до последния вариант - в Събота планирам смяна на гарнитура на двора при добро време.Приемам всякакви съвети естествено, но имам два сериозни въпроса:Първо, всяка гарнитура за D15B2 ли става? Да не се окаже, че има варианти и това да го разбера чак като отворя двигателя и видя, че каквото съм взел не пасва? колата е civic 5g, хечбек, 1995.Вторият въпрос - какви са шансовете да мина без шлайф на главата? Не, че не искам, идея си нямам къде просто, ако изобщо някой я предлага тая услуга около мен...За другото... въоръжил съм се със service manual и кутия свестни инструменти, до събота трябва да намеря гарнитура, туба масло, динамометричен ключ, свещи и кабели. Каквото и да направя, тоя мотор и без друго какво ли не преживя вече, по-зле няма да стане. Колата е недвижимо пушещо имущество в момента, поне да си поиграя малко, после преминаваме на план Б - нов двигател.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

1.Търсиш гарнитура за едноваловата Д серия ,еднакви са.

2.Препоръчително е (даже задължително)ако не ти се сменя отново гарнитура.

Това с плуването на свеща в масло е от О-пръстена на главата.

 

П.П:На дясната снимка, позиция 7 е О-пръстена,като свалиш капака на клапаните ще ги видиш.

Публикувано изображение

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещта е на 4 цилиндър, до делкото. Омазана е от горната страна - където влиза лулата на кабела, самата лула също е омазана. Този О-пръстен тоя на делкото ли е? (Онзи, дето ми го сменяха скоро :cool: )Както и да е, делкото ще го оправим, ама пушеците сигурно надали ще изчезнат с него :ph34r:Мерси за съвета, ще разгледам по-сериозно чешкия форум, може и да открия нещо за шлайфане на глави тука

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един въпрос, не ме бийте ако е прекалено глупав... Имам service manual за американските сивици, той циркулира в нета и е най-популярния. Там са описани процедурите за D15B7. Доколкото знам двигателите се различават само по пълната инжекция. Т.е. разликите трябва да са само във входящите колектори, а главите 1:1?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

:D

Стягането е както е описано:

1-во на 30 нм

2-ро на 65 нм

Публикувано изображение

Зачисти хубаво и блока,да няма остатъци от старата гарнитура,също така и отворите за болтовета на главата.

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, точно тоя пдф имам и аз :lol:За О-пръстена, значи това е пръстен около свещта и има по един на всяка? Не тоя дето си мислех за делкото.И по магазините за части ли да го търся, заедно с гарнитурата или какъвто о-пръстен намеря с тея размери?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Точно за него става на въпрос.Би трябвало по магазините да ги имат,свали един ако трябва за мостра :)П.П:Нещо такова ти върши работа http://cgi.ebay.co.uk/Rock-VC290G-Valve-Cover-Gasket-Set-Honda-1-5-/300535486785?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item45f94f9941

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...