Jump to content
Rumen

Задни пружини за Civic 6ген.

Recommended Posts

Здравейте

Много съм доволен че вече 5 год карам Хондата 1,4iS (хечбек) и за 150 000 км от които 120 000 на метан не съм пипвал почти нищо! Но задницата ми малко клекна от бутилките. Някой знае ли мога ли да си сменя пружините с малко по-яки, че нося 65кг постоянен товар в багажника. Дали тия пружини на седаните са по-яки и дали ще паснат на хечбека.

Благодаря!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По добре виж от комбитата англичанки дали са съвместими!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ти се държи, колега, колата с метан? Не става ли неузнаваемо тромава? Как успяваш да вземаш баирите?Питам те, защото тези цени на горивата не се издържат вече ...

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Забравих да кажа че хондата е 6ген. японка 98г. преди фейслифта.Май ще трябва да сваля пружините и така да търся:rolleyes: Ако някой има някакъв опит или има пружини за комби англичанка моля да ми пише. Аз живея сега в Плевен но не е проблем да отида до София или до Велико Търново. Колега за метана да ти кажа много съм доволен. Бутилките са 2 една над друга разположени плътно зад задната седалка. Събират около 9кг. и с обикновена метанова уредба минавам около 220-270 км извън градско. Градското ми е 160-200 км. Много зависи къде зареждам. За вървенето - на магистралата за София вдига 180км/ч, на старт е долу горе добре, ама на доускорение е нужно една скорост надолу и обороти. Зле е когато е понатоварена и пуснеш климатика. Но все пак карам за 5-6 лв на 100км трябва да направя компромис. За 4 год не съм сменял нищо отзад но вече е за смяна - тампони на задното окачване и малко клекна задницата. Заради това търся и по-здрави пружини. Не съм привърженик на газ/метан, но като минавам по 30000-40000км/год. заплатата няма да ми стига да карам на бензин.

Редактирано от Rumen

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Пружини от англичанка става на 6та и амортесиора и пружината /на 5та ген. не става/.Ако няма от каде да си намериш пиши ми мисля имам 2 задни от ВТИ

Редактирано от atoma
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

VTI-то какво е? хечбек японка, седан японка или англичанка?

Редактирано от atoma
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

понеже коментирахме англичанка та мислех че се подразбира става въпрос за англичанка ВТИ седан 4 врати

Редактирано от atoma
8. �е цитирайте човека, който е непо�ред�твено преди ва� в �пи�ъка � мнени�. При �ледващи нарушени� ще има �анкции.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един колега от форума ми предлага от комби пружини но и от горе и от долу са еднакви и трябва или да се свиват или да слагам тампони под пружината защото тия на японките последната витка е малко по-малка. Няма ли пружини които да паснат без да се преправят. Съмнява ме че колата ще стане по нестабилна. Пружини от седана (ама не англииския) няма ли да паснат точно на хечбека?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...