Jump to content
hondarev_accordov

почистване питата на климатика

Recommended Posts

Здравейте колеги,вчера един приятел ми каза за някакав препарат във флакон който бил уникален препарат за почистване на питата на климатика.Трябвало да пуснеш климатика на колата,да затвориш въздуха само в купето и да хвърлиш флакона вътре в купето.Ставало направо като димка в купето,питата ставала много чиста за целия летен сезон,и въздуха в купето е свеж.Интересува ме някой колега дали е срещал такъв тип препарат,каква е марката,цената и къде може да се намери.Благодарско предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Спрейчето не е никак лошо като цена, за качество аз лично не съм доволен ама хич даже.миналата година имах проблем като пусна парното и в купето започваше да мирише на войнишка пъртенка . Ползвах доста препарати на различни фирми та спрейчето дето се слага зад предната седалка , та други флакони дето като пръскаш и то става на пяна и след 30-минути се втечнява и тн. но най доволен и се постигна оптимално качество постигнах с един спрей който е с една дълга тръбичка и на края на тръбичката има разпръсквач . Завираш тръбичката максимално дълбоко във всеки въздуховод стискаш и започваш плавно да издърпваш докато изтеглиш цялата тръбичка.Това движение го правя във всички въздуховоди където мога да бръкна и задължително отварям капака под жабката да изчистя питата и да я онапръскам и нея хубаво .не помня как се казваше флакона но ще погледна утре в колата ф как се казва и ще пиша отново.P.S. Мързи ме в момента да ходя до колата да видя как се казва флакона .

Редактирано от войводата/cls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този флакон дето ми го казаха се пуска и хвърля като димка в колата.Така ми го обясниха,не е от тези дето се пръскат в тръбите на задните седалки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И смяна на филтъра(питата) е от полза.Личен опит!Няма как да я изчистиш, само я дезинфекцираш със спрея или димката!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И смяна на филтъра(питата) е от полза.Личен опит!Няма как да я изчистиш, само я дезинфекцираш със спрея или димката!

Въпросния акорд 2.0 97г няма филтър на купето.Това отпада като опция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Интересно и че при моя Прелюд 97-ма го няма филтьра. А на схемите излиза. Само кьдето го купих.....

Редактирано от mom4i74

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И смяна на филтъра(питата) е от полза.Личен опит!Няма как да я изчистиш, само я дезинфекцираш със спрея или димката!

Въпросния акорд 2.0 97г няма филтър на купето.Това отпада като опция.
Явно на изпарителя му викаш пита!Пръскането с дезифектант в този случей е необходимо редовно!И със спирт вършиш работа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвах го тоя спрей с дългата тръбичка и горе долу става - поне дезодорира доста силно. За ефикасна дезинфекция е абсурд да се говори като дори не виждаш това, което чистиш ("дезинфекцираш"). Нито спорите на плесените, нито на бактериите ще убиеш с тия димки и спрейчета. Единственият шанс за добро почистване е демонтиране на изпарителя и идеално измиване с четка и обезмаслител на питата и кутията му, в която се оттича конденза (нея може и с Доместос). Тая процедура обаче е трудоемка и неоправдана (поне според мен) - така или иначе въздуховодите си остават пълни с прах и полепнали по него спори и др. гадости, а тях никой не би си играл да сваля.Филтъра трябва да се сменя, но в никакъв случай миризмите не идват само от него.Най-доброто, което може да се направи е климатика да се изключва 5-10 минути преди да се спре двигателя и вентилатора в купето, за да може поне малко да поизсъхнат въздуховодите и питата.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...