Jump to content
Coccolino

Как - маховик в горна мъртва точкаCivic '98 двигател 20t2n

Recommended Posts

Здравейте:)!Имам проблем със нужда от спешно решение, моля помогнете!?! От скоро имам Хондата и съм много щастлив, защото отдавана искам да карма дизел особено в Сивик!Проблемът - не съм вързан в ръцете и поназнайвам за двигателите, та реших сам да си сменя ремъците и ролките (с приятели разбира се) и стигам до момента в който трябва да поставя маховика в определената мъртва точка. От всичко което изчетох стана ясно, че трябва да поставя един метален " прът" (18g 1523) някъде по скоростната кутия за да блокирам маховика и да си наглася останалите белези ( разпр. вал и ГНП) .... ОТ ДВА ЧАСА НЕ МОГА ДА НАМЕРЯ ВЪПРОСНОТО МЯСТО :)МОЛЯ ПОМОГНЕТЕ - ДАЙТЕ СНИМКА, ЧЕРТЕЖ ... ОПИСАНИЕ КЪДЕ Е:lol:! ИМА ЛИ КАПАЧЕ, БОЛТ ..... или нещо което да я покрива и аз да не мога дая намеря.Благодаря предварително:lol:!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къв прът бе :P кат поназнайваш двигателите не ти ли мина през акъла да си поставиш колата на белези преди да я разбичкаш и да освободиш от скорост, да си свалиш ремъците и ролките и да си зацепиш пак? поне да си беше слойил твои белези с коректор или боя.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

къв прът бе ;) кат поназнайваш двигателите не ти ли мина през акъла да си поставиш колата на белези преди да я разбичкаш и да освободиш от скорост, да си свалиш ремъците и ролките и да си зацепиш пак? поне да си беше слойил твои белези с коректор или боя.

 

Това с боята ще го оставя за автомобилите които нямат белези. ако изобщо има такива - хората са измислили как се прави.

А иначе намерих си я и си направих центровката - върви като бит пе****ст, не пуши, разхода спадна ;) ;) :)

Който иска да пише ще му кажа къде еПубликувано изображениеПубликувано изображение

УспехПубликувано изображениеПубликувано изображение

Редактирано от Coccolino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега сподели го с нас незнаещите , нали затова е форума да се подкрепяме и да си споделяме всичко, на темататика за колата, хубаво е човек с подобен проблем да прочете, а не да те търси на лични.Поздрави ;) .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абееееее къв е тоя навик регнете се да питате нещо после ааааааа па я се оправих ,някои ако изка да пита .Ми пишете в темата или изобщо не пишете ,не е колегиално.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Извинявам сеПубликувано изображение!

Ядосах се на подигравателното мнение на колегата Питбулс :lol:

Иначе критиката е получена и се извинявам отновоПубликувано изображение!

 

Успех!

 

Намира се в/у задната страна на скоростната кутия като погледнеш в посока от двигателя към с.к. се вижда един датчик (датчик на Хол)

леко в ляво малко по-надолу има една дупка (6,5мм)

Само да добавя там има още една дупка, но е по-голяма и не може да се блокира маховика през нея, за да сте сигурни, че сте в правилната дупка като чукнете вътре трябва да се чуе един звънтящ звук - подобно на камбана.

Та тава е....! Публикувано изображение

Редактирано от Coccolino

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...