Jump to content
sunny

Вода в задната част на сивик 94

Recommended Posts

Колеги,след 7 години вярна служба моята колица много неприятно ме изненада.Случката е следната:Бях на вилата минала седмица и поради силния снеговалеж оставих колата на по-централна улици,а не в гаража си.Сутринта цялата ми кола беше затрупана в сняг.Изчистих я и натоварих жената и детето и си тръгнах към Пловдив.По едно време жената забеляза,че задната седалка е мокра съвсем леко.Спрях,гледам тавана сух,колони всичко е наред а само една лека влага на седалката.Викам си-вкарали сме малко сняг и затова.Цяла седмица си ходих на работа и тъй като отзад няма пътник забравих за проблема.Но днес излизаме на семейна разходка и видях,че задната седалака е доооста по-мокра.И то почти цялата и долна част.Отворих и багажника и видях,че и мокета е мокър.Под него яко влага.В купето само долната част на седалките е влажна,а в краката мокета е сух.Разкачих седалката,внесох я в къщи да съхне,повторих операцията и с багажника,забърсах влагата и сега всичко съхне в гаража на отворена врата.Интересно е че огледах за течове отгоре и отдолу и нищо не забелязвам.Влагата е само долу в задната част-под седалката и багажника.Отдлу под колата всисчко изглежда наред.Нямам ръжди(само леки от калника където се свързва съ задната броня),дупки или нещо съмнително,но като бръкнах между задната кора и ламаринта в долната част има кал.Идея къде да търся проблема?Смятам към април месец да разкича всички кори,седалки и мокета и да измия всичко отвътре,да я оставя да съхне и да проверя тогава от какво може да е.Някои ако има идея от какво може да е да сподели та поне сега като изсъхне седалката да не се притеснявам при първия по-сериозен дъжд или сняг

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно не мога да си обесня.Ясно в багажника да влиза вода,но как се качва под задните седалки,като от багажниика под гумата до основата за седалките височината е една педя,а в ниското където са краката е сухо?Дори да са тези капачки как ще се покачи водата до седалката?А може ли някои да ми даде снимка на ел.люк в разглобено състояние,че моя никога не съм го отварял за да знам от къде да почна и какво да търся?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с водата в багажника го имах и с бившата ми хондичка-6ген.хеч.Двама мой приятели със сщите коли и същия проблем.Търсихме проблема каде ли не ,и накрая се оказа уплътнението на стоповете.Обилно санитарен силикон и от двете страни на уплатнението и проблема е решен.Незнам дали и при теб е така , но ние решихме проблема както казах.Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...