Jump to content
AtsokOld

Как се сваля това "сандъче" (ниша)?

Recommended Posts

Здравейте!Реших да "подобря" екстрите и купих от Метро термометър външна/вътрешна температура + часовник.Добре пасва в нишата над радиото. Проблема е че трябва да се пробие отворче в дъното за да мине кабелчето на датчика (жълтия триъгълник) за външната температура. Как се сваля тази ниша (сандъче или както там се казва). По схеми за резервни части е даден един винт отстрани. Как се стига до него.В инструкцията пише, че трябва датчика да се разположи в багажника, но едва ли ще бъде меродавна температурата, особено през лятото. Мисля да го "изкарам" в двигателния отсек, някъде около отвора за въздух към филтъра, или около предната броня. Приемам предложения, ако някой го е правил.http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1843/101751312012631516651298284389oNYrvsua4b5tOeAhDFfM.JPGБлагодаря!п.п. Не се справих с качването на снимка. :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нишата незнам, но датчика задължително трябва да ти е на завет. При двигателя не е добре идея, най добре някъдев бронята. :mellow::rolleyes: На миналата национална, на кръстовището за пистата(където половината колона ,че и аз, омота пътя :) ) имаше парчета от брони и фарове, та там си намерих темп. датчик за BMW :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми беше да меря истинската температура отвън. Според мен не трябва да е закрепена твърдо някъде, защото ще е много нагрято през лятото. Има вариант да се залепи върхи нещо изолиращо - например фибран. Ако е около входа на въздуха за въздушния филтър, то там постоянно влиза "пресен" въздух, който обаче може да е "подгрят" от радиатора.Трябва да огледам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влиза пресен въздух, но тоя въздух е в движение и разликата между неподвижен въздух и такъв в движение може да е 10 градуса, че и повече зависи от скоростта. Най-често ги слагат в предната броня а ако има и блокчета стиропор в нея, слагат ги именно там.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-често ги слагат в предната броня а ако има и блокчета стиропор в нея, слагат ги именно там.

Всъщност, съвременната практика е да си слагат под дясното огледало. Там датчикът не е подложен на директна слънчева светлина, не се застоява вода по него.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, слагат ги и в огледалата :rolleyes: , но не го споменах, защото колегата едва ли да тръгне да прекарва кабели оттам и да разваля огледало :mellow:Търсили са ми за БМВ-та и Астри(понеже при удар отпред губят първо него :) ). На лагуните май също беше в огледалото.

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=44905&view=findpost&p=1057169186 - дърпаш смело и безотговорно :)

Не става дума за целия панел, а за нишата над радиото. На някои е под радиото. На щипки ли е само и трябва ли да се "подпре" някъде с отверка?п.п. Като гледам в някои сайтове цените са $50 или 800 - 1000 рубли! :rolleyes:п.п.п. Става дума за позиция 3 и 44http://www.hondaoriginalparts.com/honda_car_parts_selection_pfk.php?block_01=17S5S01&block_02=B__3715&block_03=9440 Редактирано от AtsokOld

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен беше от долу с 4ри болта http://img3.imageshack.us/i/image0158.jpg/ без да свалиш цялата конзола, ще е мъка. Ако този който е сменял касетофона не е сложил болтовете ще е лесно.

Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой да знае това сони как се сваля?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето касетофони са на релси и има едни пластини който се вкарват и се освобождава, след което се дърпа напред.Ако нямаш,две плоски тънки отвертки и малко фантазия. Но ако свалиш цялата централна пластмаса то излиза с касетофона.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...