Jump to content
UglyDucky

как да си 'вържа обортомера и километража

Recommended Posts

Купето ми е CIVIC D13B2 ,а двигателя е CRX D16Z5 със скоростна кутия от CRX D16A9.Въпроса ми е как да си свържа обортомера тъй като не работи инямам идея и... как да накарам киломeтража ми да работи при положение че на д13ката е електронен ,а д16то е със жило... Моля да ми пишете колеги,направя ли и това,приключвам със суапа наапълно.Предварително ви благодаря :dry: Редактирано от UglyDucky

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колега до колкото знам но не сам сигурен в това се слага датчика от скоростната кутия на д13ката на жилото или на неговото място и си прекарваш кабелите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ми схема.... и на оборотомера и на километража..... ц-ц-ц-ц-ц-ц....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оборотомера взима сигнал от синята жица на делкото, и на д13-ката, и на д16-ката. Имаш няколко случая:1. Не си го вързал както трябва2. Комутатора ти е тръгнал да си заминава3. Ако си раглабял делкото - има вероятност женската кабелна обувка да не си я наденал добре на комутатора, а да си я уцелил между мъжката и силиконовата изолация4. Оборотомера ти просто не работи. :lol:За скоростомера - ако електронния датчик от д13ковата кутия може да се сложи на механичната кутия (което си нямам никаква идея дали става) - ще трябва малко по-подробно да ми обясниш каква ти е инсталацията за да мога да ти дам насока. В смисъл такъв - с какво ецу си, как е преправяна инсталацията по мотора, има ли част от инсталацията на д13-ката останала по купето и т.н. Подробности, подробности и пак подробности. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега,ще пиша като постигна някакви резултати

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е как,директно да го вържа към оборотомера ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пътят на сигнала е следния (от зад на пред) :От оборотомера върви една писта по "фолиото" което е от зад на таблото с уредите до една от 2-те му букси, от там слиза по кабел към една друга букса зад таблото с бушоните в шофьорските крака, от там преминава през стената и отива на буксата с кабели за инсталацията на мотора при шофьорския ланжерон, и от там излиза на синята жица на буксата на делкото. ;)А да видим дали ш'се опрайш. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
А да видим дали ш'се опраa. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
успях..... остана сегадалаверата с киломтража,с прехвърлянето на датчиците :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...