Jump to content
Code7

Тракане след смяна на съеденител

Recommended Posts

Здравейте,поредният...проблем :) преди няколко дни смених комплект съединител. Веднага след смяната му започнах да забелязвам следният проблем :когато съм на свободна при не натиснат съединител се чува доста силно тракане по-шумно от двигателя.когато съединителят е натиснат тракането напълно изчезва.при движение на ниски обороти от1до5-та също се чува, като прехъркване/бръждене.И частите са качествени и майстора си разбира.Попитах двама колеги те казват скоростната кутия е, само тя се върти при пуснат съединител !Да но преди сменяната нямаше такова тракане все пак ?Някой друг сблъсквал ли се е с такова нещо и как го е оправил. И евентуално, ако е скоростната кутия може ли така да се кара или просто се очаква да ме остави някъде по пътищата.Благодаря ви предварително.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се но ти сигурен ли си в майстора :) Български патент е когато колата влезе при майстор с едни болежки да излиза с други ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен лагера се е измькнал от захващането на вилката и от там е проблема. Май ще сваляте отново кутията за сьжаление.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема няма да е в скоростите, а в това което сте сменяли - май пак ще сваляте скоростна кутия :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дам без сваляне не ясно какво е, но не ми се занимава повече, ще го чакам каквото е да грохне напълно. Между другото обиколих 2-3 сервиза заключенията им :кофти пружини на феродовия, лагер на първичен вал, жила на скоростния лост, не правилно наместен съединител който измята и предавал вибрации ?!!? (не знам как е възможно, това последното като до сега два пъти съм сменял съединител на друга кола и с молив увит тиксо сме го намествали без никакви проблеми след това).Все пак за спорта смених маслото в скоростната ефект мн.малко по-меко влизат скоростите.Забелязах, също така, че рано сутрин като запаля веднага след запалването тракането го няма иска 5-6 секунди и се усилва. И като напомпя 10 пъти леко затихва :) .

Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...