Jump to content
Dido_Civi6

Темпомат на Акорд 2005

Recommended Posts

Здравейте колеги. От няколко седмици карам Хонда Акорд 2005 година. Имам въпрос относно темпомата. Прочетох в едно ръководство за този автомобил как се активира, качвам се в колата следвам стъпките които съм прочел и не се активира. Ето и какво правя: Преди да потегля натискам копчето за активация CRUISE и на дисплея ми светва лампичката CRUISE MAIN, след това ускорявам над 40км и натискам SET и нищо :( ,а в описанието което прочетох, че трябва да светне още една лампичка CRUISE CONTROL която показва че скоростта е запаметена. Някакви предложения?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай да вдигнеш повече 70-80 км. Ако и тогава не се включи значи има проблем с някой сензор.При мен има проблем със сензора на педала на спирачката.Като го чукнеш леко и се оправя -пробвай :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хвърли едно око на тази инструкция -> ЦЪК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, направо си за "доктор".

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прочетох "цък-а" но той е за по-стария модел. При мен всички копчета за Cruise са на волана в дясната страна на спицата. Но описанието е същото като това което аз съм прочел. Къде да го "чукна" за да проверя дали там е проблема :lol: ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

просто натисни педала на спирачката леко, колкото да мръдне 2-3 сантиметра и веднага след като го отпуснеш натисни бутона SET за да стартираш авто пилота.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за да активираш круйза е необходимо първо да си над 50км. и второ оборотите на двигателя трябва да бъдат над 1500об/м поне при мен е така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
След като стартираш Круиза засилваш колата махаш краката от педалите и натискаш Сета .... и не трябва да докосваш нито един от педалите за да си работи в противен случай се изключва и от стрелките си ускоряваш .Забрави да го ползваш в градски условия на магистралата си е най ефектно :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, на моята нетрябва да махам педала от газта,просто натискам бутона сет.При подаване на повече газ за да изпревариш по магистралата например, круиза не се деактивира и при отпускане на газта си връща първоначалната зададена скорост.Круиза се деактивира само от натискане на спирачката.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен от натискане на всякакъв педал се дактивира ,а аз си ускорявам от бутоните както и намалям !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при подаване на газ ве би трябвало да ти се деактивира круйза само при натискане на спирачката или съединителяпоне при мен е така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...