Jump to content
automotive

Accord Coupe 2.3 - 2002г. мнения - автоматик

Recommended Posts

Здравейте Намерил съм един Акорд Купе американка 2,3 150коня автомат Някой знае ли нещо за този мотор и като ходя да го оглеждам на какво да обърна внимание на автоматика ?ДО сега просто автоматик не съм карал не знам какво се гледа при тях .Верно ли е че кутиите заминавали бързо или това е само за 3ка мотора ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е дълго за писане но в общи линии след като е запалиш маслото на скоростите трябва да не е много мътно (по принцип трябва да е бистро) нивото на скоростите се проверява когато е загряла и на запален мотор ..........тест и топла и студена правиш следните неща. . ...пато местиш лоста на скоростите от (P,R,N,D4,D3,1) и си натиснал спирачката трябва да ги включва плавно без да сяца ,след това като е караш бавно да е накараш да си сменява скоростите до 2000-2300оборота или да е настъпваш до изключвател пак не трябва да ти рита скоростите и задължително пробвай (O/D)-то след 100-110км/ч По принцип ако предърпва и/или рита по малко често срещано е от не смяната на филтъра с маслото на скоростите (НО НЕ ВИНАГИ)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай повече информация за коя година Акорд говориш ;) някой са наясно , но това е информация , която е желателно да присъства в заглавието :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте Намерил съм един Акорд Купе американка 2,3 150коня автомат Някой знае ли нещо за този мотор и като ходя да го оглеждам на какво да обърна внимание на автоматика ?ДО сега просто автоматик не съм карал не знам какво се гледа при тях .Верно ли е че кутиите заминавали бързо или това е само за 3ка мотора ?

2002 година е

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам такъв, от Канада, F23A1 двигател.Само че НЕ Е автоматик.Точно за него има страшно много оплаквания.Като за начало можеш да прочетеш тук:http://www.v6performance.net/forums/6th-generation-honda-accord-1998-2002/63785-offical-j30-dead-transmission-thread.htmlОбщо взето хонда са имали огромни неприятности, дори са удължили гаранцията на моделите с автоматична скоростна кутия.Имало е и дело заведено групово срещу тях от недоволни клиенти.Ето и статистика за проблемите на този модел.http://www.carcomplaints.com/Honda/Accord/2000/Както виждаш, проблемите със скоростната кутия са може би 80% от всички оплаквания?! :) Вероятно 3.0 модела е по-уязвим, но скоростната кутия е еднаква с 2.3 двигателя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах как кутията на Акорд 3.0л.V6 е еднаква с на 2.3 същия Акорд . Имам клиент с Акорд 2.3 американското изпълнение Автомат на 280000хил км. и колата не му е създавала никакви ядове, а си я купил на 120000хил.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...