Jump to content
Jorjo

Honda Cub

Recommended Posts

След като днес гледах ето

се нажежих да направя тема в форума.Легенди се носят и в клипа е доказано,че това нещо ще продължи да се движи независимо условията.Неслучайно е поставено на 1во място в The Greatest Motorcycle Ever!Предлагам тука да обсъждаме модела,има ли в Бг такива(съответно и на пазара дали се продават),части,личен опит от каране на Къб и т.н

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото ми е известно , освен неразрушимостта си , моторчето е и най-продаваното превозно средство в Света :rolleyes: Една статийка от Wikipedia - http://en.wikipedia.org/wiki/Honda_Super_Cub

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имахме такава Хонда СуперКъб в Атина като живеех и мога да ти кажа, че тва нещо е наистина супер мега здраво и елементарно за поддръжка! Винаги пали от първия път и никога няма да те изостави на пътя. С 4 скорости е без съединител, 4 тактов двигател. Има и модели с подгряване на ръкохватките и стартер. Очаквам брат ми тази година да ме зарадва с едно такова хонде класика :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само дето не се продават такива тука в БГ. Преди време бях видял една Хонда Wave (новият Къб) 125-ца ама явно са я купили.В гръцкото мобиле има много къбове,ама на гърците много много доверие нямам :rolleyes: Мярнах око на една Ямаха Town Mate,която е 1:1 със Къба. Заслужава ли си впредвид че няма Хонда Къб?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно от Гърция ще я взема :rolleyes:. Има и друга алтернатива - Сузуки. Брата разправя, че върви повече от Хондата ... Но аз искам Хонда ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

UK пич,там има Къб-ове.Има и хора дето вкарват мотори от там

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жоро ако искаш от Гърция казвай :) имам канали за мотори в Гърция от доверени хора :) мога да помогна

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за косачки ли важи темата или може да съдействат и за параходи бай Тино?Да речеееем:

 

Публикувано изображение

 

 

 

 

 

 

Инак по темата...гледал съм едно предаване за легендарната здравина на това чудо.Много се накефих. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е желателно е в темата за Хонда Къб да има за нея неща :plane: или иначе си има тема за мотори http://forums.hondabg.com/index.php?showtopic=11574Но нищо не пречи , поне според мен , който има желание да си направи отделна тема :) Все пак Хонда не са само автомобили :plane:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не съм се изразил правилно,имах предвид дали твоите хора в Гърция могат да съдействат И за такива параходи,освен за Къб-чета. :angry: Извинявам се за офтопика.П.П. то дето Хонда не са само автомобили едно,ами те точно от моторите са набрали скорост.Имат невероятни попадения,признати в цял свят.

Редактирано от MAD DOG

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фенове,решил съм твърдо да закупя Къб,но ми попадна и една Ямаха Town Mate.1:1 е с Къба.Ето я нея

 

Ще помоля и моторджийте да се включат и да ми помогнат.Знам,че си обичаме всичко де що е Хонда,но бъдете безпристрастни. ->

Кажете ми- Honda Cub 90 или Yamaha Town Mate 80. :)

 

Разликата между тях е че Хондата е задвижвана от верига и има 3 скорости,а Ямахата е с кардан и има 4 скорости(инфо от Интернет).Всичко останало,включително и здравината е идентично.

 

П.С : Независимо от гласуването по-знаещите да кажат заслужава ли си конкретно Ямахата на линка по-горе(дали цената не е малко висока впредвид пробега и другите данни) ;) ?

Редактирано от Jorjo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм такава ямаха с кардан и беше с 3 скорости. Лично мое впечатление е, че върви все толкова, колкото и Хонда-та, само че модела, който карах, имаше следната ситуация със скоростите - ако си на трета и понеже преди си карал хонда с 4 скорости и по навих набичиш за още една предавка нагоре ....вкарваш 1-ва! Не е много приятно ако си с голяма скорост Публикувано изображениеПубликувано изображение. На хондата тая далавера не става .. стигаш до 4-та и не можеш от нея да превключиш на първа .. трябва да ги редиш в обратен ред. Взимай хондата (мое мнение)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SCOOT Balkan e със такъв двигател ествено не е Хонда но е много приличен :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...