Jump to content
baljy

едножилна ламбда сонда компа не разбира че е изключена

Recommended Posts

Здравейте, от известно време разследвам един проблем с мудни ниски обороти и вчера реших да изключа лампдата и да направя едно кръгче така да видя дали проблема не идва от нея та направих го и за мое учудване чека изобщо не светна мотора е D14A4 японски хеч та искам да попитам дали е възможно да са шунтирали /изолирали/ тази сонда като се е повредила и как се прави това къде да погледна защото искам да я сменя и да си заработи както трябва всичко иначе не се оплаквам от разход и такива неща не съм я засичал но е около 5-6 извънградско при смесено каране благодаря предварително

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят как беше,топъл или студен ?П.П: На студен ЕЦУ-то много не гледа показанията от сондата,покарай я да стопли хубаво ,и я закрепи към 2000 -2500 оборота.

Редактирано от AMD

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателят как беше,топъл или студен ?

хм студен ма после го постоплих покарах около 2 км на доста над средните обороти

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо неможеш да ме убедиш, че за 2км в тоя студ ти е загрял мотора, ако не е бил пален преди това!П.С> Освен ако не си минал 2км с пилене на гуми, което силно ме съмнява :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре де поиграх си доста палих гасих но температурата на мотора не беше такава че да кажа че е загрял за това казах че е студен а и за 2 километра почти всеки ден ми достига нормалната за работа температура от вкъщи до работата ми са 3,5 км и по средата на пътя стрелката си е на мястото но да не изместваме темата факт е че чека не светна и на студен и на топъл двигател между другото след тези два километра минах още 20 км с изключена лампда и единственото което се случи и си струва да се отбележи е това че оборотите първоначално стояха както си трябва а в последствие малко по малко започнаха да падат /на свободен ход/ докато не стигнаха до 500 онази втората чертичка и предполагам че компа започна да се пренастройва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...