Jump to content

Recommended Posts

Здравейте,има ли някакъв вреден ефект за двигателя ако в охладителната система се налее повече антифриз от предписаното ? Имам предвид ако например е предписано да се разрежда 1л към 10 л (например), да се сложи 2 л към 10 л.Благодаря

Редактирано от archer

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако концентрацията на антифриза е висока може да прокапе от водната помпа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,има ли някакъв вреден ефект за двигателя ако в охладителната система се налее повече антифриз от предписаното ? Имам предвид ако например е предписано да се разрежда 1л към 10 л (например), да се сложи 2 л към 10 л.Благодаря

суотношението вода и антифриз само променяш то4ката на замразване предимно водата ти трябва да може да надуе системата като загрее и никога чист концентрат ........................ а с изклучение на чарвения антиф. всички други антифризи разяждат алуминия с течение на времето корозират .........но това става в дълуг период от време Редактирано от civic_siR

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз на трета кола вече наливам почти само концентрат и няма никакъв проблем. Нишо не се е разяло или прокапало. По-лошо е ако ти е слаб антифриза и замръзне.....е тогава вече ще имаш проблем.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...