Jump to content
civicgonemad

Оборотомера ми играе :(

Recommended Posts

Здравейте колеги! От известно време се загледах в оборотомера и видях, че играе... В смисъл като натисна да изрежа колата стрелката спира (даже малко се връща) към 2-3 хиляди оборота(всеки път различно). А колата си работи нормално. Също като карам... Карам с 120 и оборотомера ми показва 1500 -2000 оборота. Как да постъпя?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да си взема хонда имах голф , и на него така му играеше оборотомера , свалих буксата която е отпред към двигателя(не е точно букса ,но не знам как се казва) почистих я със спрей и нещата заспаха.Ако има мн боклуци не предава правилно.

Редактирано от Stefan Milev
�е �е цитира по�т, който е непо�ред�твено преди ваши�!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някъде по буксите и контактите м/у уреда и делкото смятам, че е проблема.Провери първо буксите на таблото, след това буксата при еку-то която е за уредите, след това буксата на делкото и, ако и там не е, провери кабелните обувки на комутатора.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ги проверя ама не ги зная къде са теси всичките неща. Само знам че буксите на таблото са добре, че вчера го свалях заради лампичките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ги проверя ама не ги зная къде са теси всичките неща. Само знам че буксите на таблото са добре, че вчера го свалях заради лампичките.

А стрелките свали ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той колегата е писал че от известно време му играе, а не от вчера, така че едва ли е свалял стрелките.

 

@CivicGoneMad Погледни си връзките наистина (въпреки, че е малко вероятно). В делкото влизат мисля 2-3 кабела, единият от тях е син. Махни капачката и провери дали обувката е вкарана добре на синия кабел. Ако е, и няма проблем, значи просто оборотомера ти е сдал. Моя беше същия - решението е смяна със друг. Ако сваляш уредите, внимавай с болтовете, които ги държат на място защото те закрепват захранването на даденият уред към инсталацията на колата, тоест, ако прецакаш някой болт (особено тези на уредите за температура и бензин) - разбирай да превъртиш някой болт, 99% сигурно е, че уредите ти ще спрат да работят.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стрелки не съм махал. А и няма за какви да ги махам... Ще проверя делкото и ще видим.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...