Jump to content
Guest Tino

Какво мислите за Хонда Crx

Recommended Posts

Guest Tino

Eдно момче задава въпроса и аз му направих услугата да постна тема във форума за да чуе от истински експерти плюсове и ако има минуси , а не да слуша глупости като тези помиии

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

От хора събрали се да по-оплюят другите марки освен това, което карат или им е натресено да карат, не по желание , естествено смислено мнение няма да чуеш! Аз мога да кажа , като пристрастен към марката, че това ми е любимата хонда! Мойта бангийка ми беше мечта преди 5-6 години! Много и си кефех като дизайн точно тази генерация! А съответно це ер хикса също! Той е почти същия с малко подобрения и недостатъци! Той е с малко по-къса база и съответно по-друслив при по високи скорости! Иначе окачването е същото , с едно две изменения ! От зад например е копие, но със стабилизираща щанга! По- меки прожини слагат отзад но понеже е малко по лек отзад, твърдите двойно действащите газови амортисьори го правят по- твърд! Аз точно такъв це ер хикс исках или хечбек! Са ако разполагах с пари , и двата модела щях си ги взема! Ако тогава когато си купувах първата кола, имах пари за це ер хикса 2-ра генерация , щях него да взема,нищо че за трима е тесен! Ако търси комфорта от голямата кола , це ер хикса не върши работа! От там на татък почти нищо не го дели от идеалната кола според мойте критерий за такава!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

це ер хикса

Стига с това "це ер хикс" бре колега :lol: "Си Ар Екс" му е майката :angry::blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

Хех, мисля че отговора се знае :angry: Питайте емко, питайте THUNDER. Това са пичове дет много уважавам и карат тоя модел Хонда (другите собственици на СRX да не се сърдят - просто в момента са ми убегнали от вниманието). Аз съм виждал CRX на живо във Враца, даже имах удоволствието да го покарам. Беше с мотор 1.6, за букви и цифри не мога да ви кажа. Впечатлението ми е, че това е един великолепен спортен автомобил. Кола с агресивен вид, всяваща респект и СТАХОТНО БЪРЗА, невероятен старт, супер устойчива, удобна !!! Аз я бих предпочел пред доста други марки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Питайте дяда си Поп. :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slither

Май ще се изкажа и аз по въпроса :( Купето - идеално е за двама, комфортно, не се изморяваш на дълъг път, тъй като гледаш леко нагоре, а не директно пътя (май това зависи и от седалките). Трети човек може да се вози, но за предпочитане е това да е някоя нежна девойка, а не такава тип "Янко Русев" :D .Идваме до 'слабия' момент :( - тенекиите - гният по задната част на калника, под и около капачката на резервоара, шибидаха и на задния капак до стъклото (поне при мене е така).Моторът - МНОООО ЯК :( ,за 2 години сам сменил само термостат (ама май можеше да не го сменям) и поддържащия ремонт - ремъци, филтри (можеш да погледнеш по форума за инфо за тях). Иска си хубаво масло - слагам Кастрол Магнетик, със смяна на 8000км макс. и хубав бензин :D , ако намериш такъв. Добавки не съм слагал никога :lol: , но слагам бензин за които съм чувал че има такива.Окачването - ей тука ми е тъмна Индия - за две години не сам сменял нищо. Карам вече около 30000км и може ни единственото което се обажда е тампон при много горещо време. А пък съм чувал, тукашните дупки скапвали много бързо окачването, а пък и това е първата ми кола, така че .... съм яко доволен.Ами това е непрофесионалното ми мнение. Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slither

май забравих най-важното :(:( - максималната скорост дето съм вдигал е 220-225 на границата на червената област. Това на магистрала Тракия м/у Пазарджик и Пловдив - там пътят е най-як. Иначе често пътувам по нея - в по-голямата част от пътя -CRXа поддръжа 180 като за световно. Но най-неустоичив е при неравности в завойте. Това е така защото е лек и подскача. И също на мокро (все пак гумите са много важни). Но като цяло е супер. Това е кола за готино каране. Най се кефя на прохода Шипка. Изживяването е неописуемо - динамика, ускоренията.... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Цитат (Mark Antoniy @ May 13 2004, 09:04 AM)

це ер хикса 

 

 

Стига с това "це ер хикс" бре колега  "Си Ар Екс" му е майката 

Ай ся! Името си му е CRX, пишем на кирилица ! За да ти кажа на български буквите си е Це Ер Хикс! Може и Цъ Ръ Хъ! Кво значение има? От сега на татък има само един начин за изписване на модела без ДА ГО обидя или побългаря!

CRX!!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

Колегата slither доста добре обясни феномена CRX :(

сипваш бенз и са кефиш до дупка, само пътя трябва да си е наред, че да не стане някоя поразия.

 

Аз само от карт-а съм изпитвал подобно удоволствие (мой би щот ми беше за 1-ви път да се кача на карт??? :lol: )

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

Като се замисля, има едно твърдение, което са го по променили малко!

Така звучи по-ясно за какво става въпрос:

По- добре ХОНДА 1,6 , отколкото 2 литра ПЕПСИ!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

По- добре ХОНДА 1,6 , отколкото 2 литра ПЕПСИ

Съгласен :(

 

Аз предпочитам Sprite :( пред Пепси :(:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slither

но все пак ПО-ДОБРЕ ХОНДА 2.3 ОТКОЛКОТО ХОНДА 1.6

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez
Отговорено (Редактирано)

 

По- добре ХОНДА 1,6 , отколкото 2 литра ПЕПСИ

Съгласен :(

 

Аз предпочитам Sprite :( пред Пепси ;):(

Или както някъде беше казано coca cola is the music :lol::D:D Редактирано от Martinez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest jamie

но все пак ПО-ДОБРЕ ХОНДА 2.3 ОТКОЛКОТО ХОНДА 1.6

Не съм убеден ! Според мен 1.6 ВТЕК моторите Хонда са просто самото съвършенство в двигателостроенето !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest THUNDER

Хеее - какво да кажа за машинката си ;)

 

Както някои от вас си спомнят, преди да купя 2-ра генерация, около година имах 1-ва генерация CRX, та имам някакъв поглед върху модела наистина :(

 

По първата съм сменил САМО консуматив и неща по окачването + термостат (мисля слабо място на марката) - никакви пътни кахъри и грижи !! ОГРОМНА ДОЗА УДОВОЛСТВИЕ И ПОДЧЕРТАВАМ --- ПЪРВИЧНО УСЕЩАНЕ ЗА СКОРОСТ И НАЙ-ВЕЧЕ УСКОРЕНИЕ :(:D:(

Писал съм това във форума в dir-a мисля, но първа генерация CRX Е ИСТИНСКИ, ПЪРВИЧЕН СПОРТЕН АВТОМОБИЛ, БЕЗКОПРОМИСЕН ПО ОТНОШЕНИЕ НА КОМФОРТ - буквално всяка неравност по пътя се усеща от шофьора ;)

 

Що се отнася до ВТОРА генерация, която имам в момента, то тя е по-"гран туризмо" настроена (в сравнение със първата генерация). При нея ИМА КОМФОРТ (когато ме питат как вози, обикновено отговарям : "Като Опел" ;) ), нещата са не така първични като усещане и поведение. Колата просто ОБИЧА серпентини и завои :lol:;) (за справка - вижте подписа ми във форума ;) ).

 

Много директно управление, 4 дискови спирачки, отлични седалки, както каза някой преди мен позицията зад волана НЕ изморява и на дълъг път. Крайцерската скорост е межу 140 и 170 км/ч, със възможност за своевременно покачване при нужда ;):D. Лекото купе и еластичността на мотора позволяват движение с 50 км/ч на ПЕТА предавка... Среден разход при мен (30% градско + 70% извън) около 7,5-8 литра.

 

Това е от мен - мисля пропускам някои неща, но както казах по-горе, съм писал по-обстойно във форума в дир-а.

 

Хайде със здраве !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest M_TYPE

Хайде и аз да кажа не6то важно! Пради лекото си тегло много е бърза колата ЦРХ-а де но !! Много е нестабилен в завоя особенно в спускането :( иначе на обратно в изкачването си е голям кеф ;) пп:колега по Шипка е кеф ама от кум Габрово и да няма проклети тирове :D:( от южната страна е ужас с тези гадни дупки и кръпки :D;) направо ме е яд да си тро6а зорлем колата там :lol::(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest DjSprite

Верно е велика кола (CRX-a)...аз карах....казвам карах защото преди 2 дни я продадох, 1,5 с десен волан ..нали се сещате как се пулят тиа около мен като не виждат кои кара ...хехехе :( . и ще си взема пак CRX ..или наи малкото HONDA ......п.п. много се изкефих на срещата във Варна ...не о4аквах толкоа много фенове да се появят .....4акам следващата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest V-tec

Цитирам DjSprite велика кола е това :lol: .Ще кажа няколко думи за ЕЕ8 една наизтина страхотна кола с която обаче и доста трябва да се внимава така де доста е палава особено ако незнаеш как се кара такава кола и може да донесе както много хубави мигове така и лоши. :( страхотно усещане за мен е НЕПОВТОРИМА :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

Е сигурно вече си е направил някакво мнение колегата по въпроса,но и аз да се изкажа все пак.

Имах стария модел,сега карам по новия.Ако имаш възможност вземи си такава кола.Освен че няма да съжаляваш ако попаднеш на читав екземпляр но и няма да ти се слиза от нея.

А за динамика можеш да я караш на 1000 об./мин. можеш и на 7000 без проблем.

Слаби места са и само ламарините и то в определени зони както по горе се писа вече.Също така и задния мост.Много нисък разход на гориво във всички режими на работа.

Имал съм възможност да карам Toyota "Celica-Karlos Sainc" 300+ к.с. ,Nissan 300ZX-bi turbo.Еми расови спортисти са много вървят но това с CRX-a,е различно трудно ще ме разбереш.

Ако живееш за мига това е твойта кола пич.

 

П.С.Колеги проверете си задните мостове за ръжди че стане ли късно трудно се оправят.Аз си скъсах моя мост и ще го сменям целия,но не е лесно че е заварен към купето.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDPOWER

Пич щом си решил направи го и няма да съжаляваш.Аз лично имах удоволствието да покарам CRX-са на Hronos на Бужурище и ще си призная че удоволствието е върховно. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Hronos

10x Тогава защо не вървеше колата да се похваля.Бил ми е пръднал един датчик в делкото,после ми светна и сервизната лампа,а на компютъра светеше 9-ти код.Което ще рече "датчик за определяне местоположението на цилиндър 1" и свещите бяха умрели но нямах тогава още нови.А сега всичко е наред,утре ще и сменят и задния мост че е изгнил.Като се видим пак ще си покараш.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest slither

пп:колега по Шипка е кеф ама от кум Габрово и да няма проклети тирове :(:( от южната страна е ужас с тези гадни дупки и кръпки :D:D направо ме е яд да си тро6а зорлем колата там :lol::(

това за южната страна си съвсем прав - мнооо дупка ;) , ама за тировете - та това си е удоволствието човече ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vaso

Макар да карам CRX първа генерация мога да кажа:Малка много бърза, удобна за двама и куче (чаве също става):lol: Удоволствието от шофирането и маневреността са несравними поне що се отнася за другите коли които съм карал. :( С две думи "Купувайте братя" няма да сгрешите. :( Да не прозвучи нескромно,но на един познат CRX-а е 93 и го пробвах е начи волана като,че е по голям фабрично мойта бангиика ми е по удобна. :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

колега по Шипка е кеф ама от кум Габрово и да няма проклети тирове от южната страна е ужас с тези гадни дупки и кръпки направо ме е яд да си тро6а зорлем колата там

Като не ти харесва Казанлъшката част на прохода, горе на паметника има път на изток, минаваш през Бузлуджа и от там се спускаш към Казанлък. Пътят е по-запазен, а завоите са дори повече! Пък и тирове няма там... Нека stass да каже, аз от там го прекарах да мине, само че в обратната посока

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Dj_TEO

Mersi mnogo hora az sum vuprosoto mom4e deto pita oba4e iskam da znam do 10000 lv. dali moje da se nameri zapazen v-tec i vuob6te dali ima takiva v BG???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

За толкова пари могат и да ти го внесът сега! Те са вече на по 10-11 години !В интерес на истината трудно ще се намери запазен! Като казвам запазен имам в предвид да ти прилича на нов! А английските сивици с 1,6 мотора са по- 8-10 000 лв. с платено мито и доста повече екстри!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest PARADOX_sf

За 10 000 хилки ще се намери доста добър...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benzino4

мисля че е много яка върви добре въпреки, че една toyota selica е много по добре!Лично мое мнение разбира се ако не броим американскиат вариант на хонда acura което за мене е космическа кола

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest popa_s_laptopa

За тия пари можеш да вкарш таква кукла от Германия, че няма да има такова чудо. Там има страшни мераклии на CRX. Само трябва да гледаш да не е удряна силно, щото ако не внимаваш е много лесно да се осереш с такава кола - много лека, бърза, няма ABS и други такива - предполагам знаеш. Иначе има различни коли - по-бързи, по-бавни, но като се качиш на CRX, вече няма, не съществуват други автомобили :worthy::worthy: P.S.:Един човек в Калифорния се оженил за колата си. Откакто имам CRX ми се струва съвсем разбиремо. :worthy::wub:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

и мене ме ревнуват от моя CRX.но кво да се направи като се превърнал ............. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

мисля че е много яка върви добре въпреки, че една toyota selica е много по добре!Лично мое мнение разбира се ако не броим американскиат вариант на хонда acura което за мене е космическа кола

ти май не знаеш к'ви ги приказваш и каде :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Бензинчо браво че караш субару,яки коли :blink: Гледам че и Toyota Celica те кефи , като обобщим си японски фен.НО тука се говори за ХОНДА CRX,разбираш ли. :blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...