Jump to content
civicgonemad

Въпрос спрямо спирачки

Recommended Posts

Здравейте колеги! Въпроса ми е какъв е рамера на спирачните дискове на хонда сивик 5-та генерация. И евентуалко какви мога да сложа?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами на един приятел са 280 отпред и 260 отзад :)Сега сериозно. На хеч/седан/купе 1.3 и 1.5 са 240мм диаметър. На Sohc Vtec зависи - купетата са 262мм, седаните и хечовете могат да бъдат както с 240 така и с 262. DOHC Vtec - тоест VTI е на 262мм. Твоята кола най-вероятно е с 240мм, освен ако някой не ги е ъпгрейднал вече. За да минеш на по-голям размер трябва да смениш дискове/апарати/шенкели (с главината)п.с. - Надявам се си питал за предни, а не задни дискове?

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А за да мина отзад на дискове пак ли е същата процедура? И трябва ли да са еднакви задължително дисковете?

Редактирано от CivicGoneMad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ти е да минаваш отзад на дискове? По-добро спиране ли гониш или по-добро охлаждане на спирачките?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-добро спиране разбира се. Да не би барабаните да се охлаждат по добре? Или дисковете да спират по-лошо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре си сервизирай барабаните (преглеждане на накладките, механизмите и тн, реглаж) и си свиркай. Парите дето ще ги дадеш за дискове отзад, по-добре ги дай за оптимизиране на мотора или примерно джанти.

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич, не го слушай Калоян, ако имаш намерение да засилваш колата слагай дискове и отзад. Джантите са ти последна грижа освен ако не си по "дизайнерския" тунинг от типа фарчета ревящо гърне и сини пръскалки :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той пича оправи мотора, мокета и сега прави спирачки....Яко. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост мокета ще е първи. За мотора още съм говорил с правилния човек кои бурала да зема. А за спирачките питам щото така и така утре ще сменям дискове... че мойте са супер изядени. Та да знам какви да взема че от магазина се чудеха 240 или 260 да ми дадат. А има ли значение от седан или хеч... Че аз съм с хеч.

Редактирано от CivicGoneMad

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подозирам, че не си прочел какво съм написал в 1вият пост от темата.

За да минеш на по-голям размер трябва да смениш дискове/апарати/шенкели (с главината)

Редактирано от chris_barnes

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това съм го пропуснал извинявам се :lol: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На теб ще ти е трудно, като ти чета постовете дотук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за мокета не бях сигурен просто каде си държи. А най-голямата пречка ми беше дали стита навътре под таблото. Искам да си подменя цялото табло че моето е изпокъсано на няколко места а и аз днес го докъсах... инцидентно :rolleyes: .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...