Jump to content
MachineMan

Счупена ел. машинка на фаровете

Recommended Posts

Такааа, оня ден десния ми фар заби поглед надолу. Извадих машинката за регулирането без проблем - не беше закачена никъде, след нея имаше и една дебела дървена клечка, явно с нея е бил подпрян фара :P. Както и да е, вадя машинката и гледам, че в буталцето е счупено в началото:

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображение

 

Това ли е цялата машинка или и липсва нещо след буталцето? Самата машинка си работи, а фарът е марка Депо и се чудя да не би да трябва машинка като за него, защото тази е оригиналната.

И направо да си питам като съм тръгнал да пиша, мисля да вграждам лупи след 2-3 месеца, дали да не си купя друг оригинален фар втора ръка, защото така и така ще се свалят фаровете, а тия Депо май не са много качествени и да нямам ядове после. Но пък от друга страна този си е като нов. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупена е. Отпред трябва да завършва с ябълка(топче), която влиза в гнездо на рефлектора. Универсална е машинката. Всички фарове, които съм сменявал идват без машинки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих сники вътре в дупката, ако някой успее да разбере какво става:

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

Ако топчето е останало вътре, дали ще мога да го извадя с някакви тънки клещи или нещо такова?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако успееш да го извадиш, как ще го върнеш на стеблото на машинката. Аз лично съм правил следното(не си спомням на каква кола) - пробих отвор в стеблото и навих самонарезващо винтче(т.нар.дърводелско) с подходящ размер на главата, за да може да се закопчае обратно в отвора на рефлектора.Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го извадя, направо ще сменя цялото бутало. Бих го пробвал и това със самонарезките, но не знам как изглежда фара навътре, т.е. ще го правя на сляпо, а и ако ябълката е останала вътре може да пречи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да започнеш с опитите да го вадиш, провери другите ябълки здрави ли са. Да не се окаже, че си за нов фар.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ползвам темата да питам и аз.На моята англичанка ел.машинките работят,но забелязвам,че понякога единия рефлектор се мърда като карам по неравен път и светлината трепти.Какво е окачването на самия рефлектор към тялото на фара?На ябълки ли е навсчкъде?Колко са и къде се намират горе долу.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако го извадя, направо ще сменя цялото бутало. Бих го пробвал и това със самонарезките, но не знам как изглежда фара навътре, т.е. ще го правя на сляпо, а и ако ябълката е останала вътре може да пречи.

Колега утре ще ти направя снимка на оригинален фар как му изглежда мястото за машинката,както и здравата машинка в какво влиза ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на колегите за снимките и идеята със самонарезката, решението е измислено, утре само ще го изпълня :rolleyes:Днес пробвах една самонарезка и се закопча доста добре (явно ябълката е останала в предишния фар), даже малко се запъна с изваждането. Утре ще напълня върха на буталцето с поксипол, защото там е счупено и ми се струва, че ще се сцепи от винта. После малко по-голяма самонарезка и машинката става бренд ню.Единствения проблем е, че фарът май е клеясал или замръзнал, защото колкото и да бутам и дърпам не мърда. Накрая с отвертка и чук :P успях да вдигна рефлектора доста нагоре, но сега няма как да го сваля. Ако сега докато се прибирам не се нагрее сам и не падне, утре ще взема един сешоар, ако не стане и с него ще се майстори някаква кукичка, за да го издърпам обратно надолу и да го раздвижа.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,извинявам се, че пиша в темата на колегата, но на някои да му се намира втулката, която държи рефлектора? Намира се между рамото на машинката и рефлектора и в нея влиза ябълката. Загубих моята, а машинката ми е същата, като тази на картинките.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...