Jump to content
EmZvr

Изработка на емблема от метал

Recommended Posts

Малко след като си купих колата и останах без предна емблема. Тя е на две винтчета и за това са успели само да я скършат половината. За това идеята ми е, ако може да се направи от метал по този начин няма да има как да я махнат/счупят. Да знаете къде биха могли да направят такава и колко би струвало ? Става въпрос за 6ген англичанка, голямото H.

Редактирано от EmZvr

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2-рата ни кола Mitsubishi Colt '88, така някой пред блока постояно ни трошеше горната стрела. Направихме от алуминий(парчето си го имахме, затова цена немога да ти кажа, но е скъп материал от друго не се съгласи човека фрезата му е мила :) ) при познат фрезист и после го лъснахме с киче и бормашина, но формата е доста по-лесна и резултата не беше много впечатляващ :lol: .Според мен вземи си някой ментак от магазините или от пазара и си свиркай, то които ти го чупи няма да спре, може само по-голяма биля да ти направи...

Редактирано от Code7

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич аз ще ти я излея за без пари от алуминий, ама то така не става, трябва ми някаква форма(калъп).Ако изнамериш такава си готов, мога да ти я излея нямаш грижи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич аз ще ти я излея за без пари от алуминий, ама то така не става, трябва ми някаква форма(калъп).Ако изнамериш такава си готов, мога да ти я излея нямаш грижи.

Не е ли възможно да се направи такава форма, като се използва стандартната емблема ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич аз ще ти я излея за без пари от алуминий, ама то така не става, трябва ми някаква форма(калъп).Ако изнамериш такава си готов, мога да ти я излея нямаш грижи.

Не е ли възможно да се направи такава форма, като се използва стандартната емблема ?
Абсолютно ДА аз правя калъпи, само, че от гипс и не знам, да ли ще върши работа за среброто. Тъй, като ние отливаме от глина. Но колегата да каже от какъв материал трябва да е и ще видим какво можем да направим по въпроса(за калъпа става на въпрос от какъв материал)А по спомен алуминия се топеше при 700градуса, което не е никак висока температура на топене. Което ми говори, че няма да е голям проблем да се стопи или в глинен калъп или в гипсов. Има гипс, който издържа на високо температурно нагряване.Но ако има някой който по ги разбира нещата да каже,от мен толкова :censored:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...