Jump to content
rEsPeCtiVe

Замръзнала Ключалка и Ръчна

Recommended Posts

Днес направо е голям ужас!Ключалката не е чак такъв проблем,влизам през другата врата,но след това осъзнах че и нещо друго е замръзнало-ръчната... и така напред назад,не иска да отпусне...! Оставих колата,утре сутринта ще видим как е,но предполагам пак същата работа,защото и утре ще е минус! Даите съвет как наи бързо да оправя проблема! :D:huh:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам, колега.Звучи като заяждане, но това ми се мъдри в главата: Не знаеш ли, че зимно време ръчна не се дърпа? Тъй като не си описал местоживеене, не знам дали съветът ми ще е адекватен, но все пак: отиди в някой MALL в подземния паркинг. Караш внимателно до там на ръчна и я оставяш да размръзне.. и след това не дърпаш ръчната, когато ще я оставяш на паркинг.Ключалката... за да не става това можеш да си купиш WD-40 и да я напръскаш, или да си купиш спрейче за размразяване на ключалки и ако пак се случи да пръскаш с него... Това мога да кажа аз.Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не че нещо ама ... тази вряла вода после като замръзне дали няма да стане още по зле!

вариант 1: Сваляш ръчната и тръгваш напред назад... (стига задните гуми да не са на лед или сняг) категорично ще се оправи или ще ти се отлепи феродото от накладките Публикувано изображение

вариант 2: Сваляш джантите и разтваряш челюстите с отвертка като внимаваш да не нараниш диска!

вариант 3: Акумулаторен пистолет за горещ въздух (най добрия вариант) но е скъп!

 

Успех

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ко стана размрази ли ги или да запалим едно чудо да грее до вратата !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите,всъщност знам че ръчна не се вдига,просто прескачах от другата страна заради замръзналата ключалка и за да не ми пречи скоростния лост,освободих от скорост и дръпнах ръчна без да се усетя,но вече ще си имам обица на ухото! :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да както казаха колегите по горе зимно време не се дърпа ръчната замръзва много лошо :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, то това със замръзването не става отведнъж с опъването на ръчната :D Престояла е колата с опъната ръчна спирачка, иначе няма как... Както и да е. И аз се допитвам до феновете, защото тук са най-готините фенове изобщо които съм срещал:lol::( Уплътненията намазани със силикон да не се забравят и те, че лесно ги къса студа :fun:ключалките - тефлонов спрей - цяла зима не се обаждат :D

Редактирано от pamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,когато ключалките са замръзнали най-лесния начин е със запалка да нагрееш ключа и когато го поставиш в ключалката изчакваш малко и.....готово!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и друг по-лесен, ама не е за публично място :) Вадиш инструмента и действаш ;)

Редактирано от v1k7or
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден не мога да вляза в колата.. ключалките добре, но вратите не мога да отворя :) Така де успях да отворя багажника, че да вляза през него, като сваля задните седалки на хеча, че не съм малък човек ( 193 ). За смях си беше ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онзи ден не мога да вляза в колата.. ключалките добре, но вратите не мога да отворя :ph34r: Така де успях да отворя багажника, че да вляза през него, като сваля задните седалки на хеча, че не съм малък човек ( 193 ). За смях си беше :ph34r:

въй братле,дано не са те снимали с някой джиесем от нейде:ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За ключалките има разни спрейчета,не са кой знае колко скъпи(4-5 лв го бях взел моето от Метро ),но вършат работа :ph34r: За уплътненията също има спрейове и си мисля,че всеки шофьор би било добре да си купии от двете,като се има предвид каква е зимата у нас :ph34r:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нв знам как така ви замръзват ръчните , аз от 15 год карам зимите в Банско и винаги съм оставял колата на ръчна никога не съм имал такъв проблем а повярвайте ми карам доста ...повечето колеги знаят де :lol:,но вазелинче за вратите е задължително :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

WD40 пръскам наред и нямам грижи :) Само за гъбички на краката не съм го ползвал :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...