Jump to content
UglyDucky

скоростна кутия

Recommended Posts

Колеги... който може,да помага... Бегачката(D16Z5- 124кс) ми е с попиляна скоростна кутия.Всичко е на сол.Няма спасение освен с друга.Намерих от D16A6- 108кс и от D16A9 -130кс. Коя да взема ,коя пасва , коя да сложа ???

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На-добре вземи и двете и си направи една :):( Иначе ако не ти се занимава зависи какви карета ползваш :honda: Ако ползваш големите карета взимай а9, ако е с малките взимай а6 :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алоуу що не споменаваш че става въпрос за 5 ген . Добре че се сетих (чак да не повярва човек :( ). Трябва да си вземеш хидро кутия. Ще рече ск. кутия с хидравличен съединител. Тези дето си ги гледал са с жило и захвата е друг към купето ! п.п. абе то май в същност в крайна сметка зависи какво е направено по колата :honda:

Редактирано от teror1sta

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На-добре вземи и двете и си направи една :):( Иначе ако не ти се занимава зависи какви карета ползваш :honda: Ако ползваш големите карета взимай а9, ако е с малките взимай а6 ;)

Извод: купуваш си 3 кутий и си правиш една ;) ;) :) Смешно звучи ама ако искаш "спортна" кутия за 5та генерация ти трябват поне 3 кутий от които да направиш хибрида.... Инъче си търсиш от d16z6 и си свиркаш

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм модифицирал съединителя по много особен начин :honda: ама върши доста добра работа ...каретата са от скоростната на D16Z5 и незнам големи или малки какво значи?Коя пасва за Двигателя ми?С коя ще ми е по читаво и по добре?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм модифицирал съединителя по много особен начин :( ама върши доста добра работа ...каретата са от скоростната на D16Z5 и незнам големи или малки какво значи?Коя пасва за Двигателя ми?С коя ще ми е по читаво и по добре?

От ОЕМ кутийте (разбирай не модифицираните) си търси кутия от D16z6 или D16z9 те са с малки карета както при теб :honda: Инъче влизаш във филма

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сако, той май имаше предвид че сегашните му карета са от з5, което значи че му трябва кутия от а9. Или да хибридизира нещо :honda:

 

UglyDucky , човече, кажи такова ми е купето, такъв ми е двигателя, с таква кутия бах . Сега в момента само се чудим аджаба с каква кутия си и какво е мазано по колата ....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигател - D16Z5,скоростна кутия - стокова на D16Z5,карета - стокови на стокова скоростна на D16Z5.Проблем 1 - скоростна кутия на сол :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако кутията ти е с кабелен съединител, най-добре тази от Д16а9, същата е като на З5, нямаш приключения с размери на полуоски и диференциали, и те са същите.Ако ти се влиза във филма със скоростните кутии, и можеш да го направиш, вземи и тази от д16а6, ползвай нейния файнал и 5-та, и всичко останало от а9 ии ще имаш една доста сносна кутия, ако не ти се занимава, просто вземи тази от а9-ката, слагаш и си свиркаш!

Редактирано от BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами взех от а9 и тези дни ще я сложа,пък ще видим

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я покажи твоята кутия, че ми е много интересно к'во означава да е на СОЛ !!! :);)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...