Jump to content
Red

Дифтунга на пробката на картера, каква?

Recommended Posts

Предстои ми смяна на маслото и ме интересува размера на дифтунгата на пробката на картера за двигател д14, също и има ли значение дали е медна или алуминиева ?Ако някой знае, благодаря предварително.

  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За размера на твоята конкретно нямам представа, но наскоро сменях моята и мога да ти кажа, че оригиналната беше медна, а резервната - алуминиева. Оригинална резервна част на Хонда, произведена в Япония. Та не би трябвало да има значение.

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

А оригиналната (медната) в момента е в мазето и (откровено казано) ме мързи да ходя да я снимам. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юсер колата ти на 10 000км ли е та си свалил оригиналната тия дни дето си вика :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За размера на твоята конкретно нямам представа, но наскоро сменях моята и мога да ти кажа, че оригиналната беше медна, а резервната - алуминиева. Оригинална резервна част на Хонда, произведена в Япония. Та не би трябвало да има значение.

 

Публикувано изображениеПубликувано изображение

 

А оригиналната (медната) в момента е в мазето и (откровено казано) ме мързи да ходя да я снимам. :)

 

Благодаря ти, и аз ще взема медна ( като сваля старата ще я измеря и така..... но ми се щеше да я взема предварително )
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там, където ще го сменяш със сигурност имат и от двата вида и ще сложат която е по-близо. :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там, където ще го сменя е по-вероятно да му навият малко тефлон и да му пляснат старата :)

Редактирано от Player101

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там, където ще го сменя е по-вероятно да му навият малко тефлон и да му пляснат старата :)

Ами да - предната смяна директно си ми пляснаха старата (без тефлон : ) ) Добре че не капе - проверих, но за следващата смяня - нова ! Редактирано от red
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се филмирай толкова, моята е вече на три смени :) - сменям си го сам.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Юсер колата ти на 10 000км ли е та си свалил оригиналната тия дни дето си вика :)

 

Беше, преди 93,000 км. :D Чел съм, че дихтунга се сменя с всяка смяна на маслото, но не съм го правил. Това е единственото, което не е правено според инструкцията при обслужването за тези километри. Едно такова (оригинално) е около левче. Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:) Благодаря за отговорите
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По същество: каква е разликата м/у алуминиева и медна дифтунга?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква. И двете са от меки (цветни) метали и могат да се деформират леко, като уплътняват добре евентуални "пробойни". Въпросът е дихтунгът да не е произведен от стомана, например. :)

 

ПП "Дихтунг" бе, хора!

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква. И двете са от меки (цветни) метали и могат да се деформират леко, като уплътняват добре евентуални "пробойни". Въпросът е дихтунгът да не е произведен от стомана, например. :)

 

ПП "Дихтунг" бе, хора!

 

Верно :D - Dichtung ( от немски - уплътнител ) но...... в българският език има дублетни форми и в случая колега ;) "диФтунга" е такава и също се приема за вярна. Използват се и двете. Редактирано от red
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Да бе, да. Сега ще ми кажеш, че и кремвирш е дублетна форма и се приема за вярно, нали? Това не е "мляко" или "млеко".

Той, българският език, така се е "дублирал" по форумите, че вече на нищо не прилича. :) Най-лошото е, че четейки многократно неправилно изписани думи по цял ден, в крайна сметка започвам да губя представа кое е вярно и кое не. Май трябва да си дам почивка.

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)

 

Да бе, да. Сега ще ми кажеш, че и кремвирш е дублетна форма и се приема за вярно, нали? Това не е "мляко" или "млеко".

Той, българският език, така се е "дублирал" по форумите, че вече на нищо не прилича. :) Най-лошото е, че четейки многократно неправилно изписани думи по цял ден, в крайна сметка започвам да губя представа кое е вярно и кое не. Май трябва да си дам почивка.

 

Не споря, след забележката ти и като се има предвид произхода на думата по-правилно е с "Х". Двамата филолози с които живея (единият с българска а другият с немска филология) ми казаха, че и двата вариянта са правилни.
  • Надолу 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...