Jump to content
cr1cke7

Проблем С Лампичките На Хонда Прелюд

Recommended Posts

Здравейте Колеги.Имам малак но дразнещ проблем.Значи не ми светят зелените лампички на парното кадето се сменя на каде да духа и също така като ми е пуснато разтапянето на задното стъкло и климатика.Няколко пати се оправи само но от скоро не светят въобще.Колата е Хонда Прелюд 94г.Моля за помощ.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тупни отгоре над конзолата хем силно, хем не прекалено силно и ще светнат. А иначе, като цяло проблема е някъде във слаба връзка. Моета го прави от време на време и тя, и ще я отварям да видя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам същия проблем. Свалих конзолата и смених изгорелите крушки и всичко си дойде на мястото. Да но само за няколко седмици :D Крушката за бутоните които показват къде да духа парното спря да свети. Ядосах се и ударих таблото на гореспоменатото място и: О! Чудо! Свети! ;) И така първите два пъти, след това спря да свети :) Сега ме мързи за едната крушка да го свалям пак, но някой ден и това ще стане. В тези тъмни студени дни да не знам кое копче да натисна! Направо ме побърква понякога :)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тупни отгоре над конзолата хем силно, хем не прекалено силно и ще светнат. А иначе, като цяло проблема е някъде във слаба връзка. Моета го прави от време на време и тя, и ще я отварям да видя.

Днес пробвах твоят метод.Работи не не знам дали няма да спре да свети пак.Дали ще се налага да разблобявам цялота конзола.Лесно ли се сваля някой който е свалял да помогне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лесно ли се сваля някой който е свалял да помогне.

Елементарно е. Сваляш конзолата около скоростния лост и ще видиш сам как става. Трябва ти само една отверка. Накрая ти остава едно жило да махнеш. Дълго е около 20-тина сантиметра и те съветвам да бръкнеш под таблото при пасажерското място и да го откачиш от там. Дано не ти се налага тази интервенция. Досадна е !!!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е хроничен за всички прелюди и се оправя много лесно. Въпрос на студени спойки е, които се презапояват. По сложната част е разглобяването - сваляне на конзолата, да се разглоби без да се счупят крачетата на бутоните и т.н. :angry:правил съм го - не е болка за умиране :)Тук можете да видите подробни инструкции - ЛИНКЗа съжаление доста от снимките вече ги няма, но важните са си там. Тук също има инфо как да си смените крушките с диоди - ЛИНК

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на самата платка има едни като иглички кадето влизат буксите те се распояват и не иска да превключва

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...