Jump to content
stasko0o

Проблем с таблото на прелюд 4 ПОМОЩ!

Recommended Posts

Здравейте колеги проблема е следния преди няколко дни си карах и изведнъш забелязах пушък който излезна от копчето за настройване на часовника колата е прелюд 4г след това забелязах че нищо не свети километраж копчета за парното копчета за автопилота шибидаха нищо цъкнах копчето за усилване на светлината дето е и от табалцето за бензина и водата в 2-та края мноого слабо се вижда обаче само в краищата към средата не ,това е при пуснати фарове когато фаровете са спряни бензина и водата си светят перфектно както трябва чесовника също си свети и на фарове и без свалих диодите от 1-2 копчета и им пуснах ток и светят явно не са изгорели погледнах сички бушони и релета под капака които са и в купето няма изгорели.Има ли някое скрито реле или нещо такова ???? Приемам сякъкви идей ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

айде бе колеги сяко мнение ще ми е от полза писах си с един колега от някаф Usa прелюд форум и тои ми каза че си е сменил тая част с бензина и водата и се оправило и аз купих нова обаче пак си е така други предложения разкостил сам цялата кола сички релета и глупости сам прегледал.Има зад таблото едно нещо като реле в една кутийка някой да ми каже за какво е и възможно ли е да е от него ??

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Добре явно е,че никой не знае но все пак е това някой има ли идея дали е реле или нещо такова намира се ето тук в дясно ограденото http://stasko0o.snimka.bg/tuning/prelude.579738.22867397а изглежда ето така http://stasko0o.snimka.bg/tuning/prelude.579738.22859410http://stasko0o.snimka.bg/tuning/prelude.579738.22859409възможно ли е да е от него ?? ако изобщо е свързаното с таблото а просто не си стои там ;)

Редактирано от stasko0o

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, дето си го снимал е "dashlight brighness control unit" . Според мен е от него, щом е излезнал пушек откъм часовника.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

евалата колега поне 1 човек да каже нещо и аз мнисля за него защото разглобих цялото табло и пушек няма от каде другаде да дойде освен от това чудо или самото табло ама него го смених а пак тва незнам реле ли да го нарека го махнах докато бях пуснал таблото и нямаше никаква разлика с и без него мерси ще пробвам да потърся ново

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега, сега прочетох темата и ме заинтригува.... така... честно да ти кажа нямам идея в момента къде е проблема а и нямам много време сега и затова ще разсъждавам малко на глас. Тока за осветлението на таблото идва от ключа за включване на фаровете (с изключение на дигиталното табло и часовника- там има и постоянен 12V и без включени светлини, но до колкото разбирам проблема идва като включиш светлините) При включване на габарит или къси от ключа тръгва 12v към ключа за регулиране на осветлението, който е най общо казано потенциометър (там има и разлика между моделите преди и след фейслифт-а) според мен там е проблема.... Пробвай да игнорираш този ключ като с едно кабелче подадеш 12волта директно на изходите на този потенциометър и би трябвало таблото да светне... ако не имам още една идея ама както казах сега нямам време... по късно ще се опитам да ти пусна и подробна схема на таблото!

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът ти е в dash-lights brightness control unit.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

 

Повече на лични.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така значи смених релето тоес dash-lights brightness control unit обаче отново нищо .... имам един въпрос възможно ли е проблема да е в релето защото новото което взех е от прелюд 96 2.2 втек с десен волан и е малко по различно и самата платка и кутийката му? паля пускам фаровете таблото на половина бледо гадна работа махам релето абсолютно нищо не се променя така и с 2-те релета

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има няколко вида релета за различните пазари.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, колега! На мен ми се случи подобно нещо на сивика, смао че пушек и пукот ми се появиха от бутона за включване за загряване на задния прозорец. Без да му мисля много си отворих кутията с бущони и точно там се оказа проблема ми. Ти казваш , че си ги огледал всичките. Моят съвет е да си ги погледнеш внимателно отново тези , които са в купето и ако няма изгорял да търсиш изгорял резистор или връзка по този юнит , който си снимал :)Успех!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да проблема се оказа в юнита имало нещо изгоряло а пък проблема дошъл от копчетата за шибидаха и круиз-а били дали на късо.Мерси на отзовалите се ;) проблема е решен

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...