Jump to content
venkozs

странен звук (виене) civic 1.4is 1997

Recommended Posts

Хондичката ми започна да издава странен звук-виене.Усеща се-най вече при подаване на газ на висока предавка 4-5та при по-дълго каране.Звука е постоянен и при завойи и на право!Карах я на майстор и той ми каза,че наи-вероятно звука е от скоростите.Предавките си ги сменям нормално без никакви затруднения.Как да бъда сигурен,че е от това и да рискувам ли да ги отварям?Дайте съвет!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква кола караш? 1990г.,2010г? Хонда Акорд , Хонда Одисей? няма как гадаем така

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде идва въпросното виене, може и лагерите на задните главини да заминават. Първоначално при по висока скорост после ще е постоянен звука. И как се променя, смисъл в тон с оборотите или с километрите в час :D помогни малко.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

понеже съм чувал за подобно нещо залагам на лагер на скоростна кутия ,което е мн неприятно :С

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде идва въпросното виене, може и лагерите на задните главини да заминават. Първоначално при по висока скорост после ще е постоянен звука. И как се променя, смисъл в тон с оборотите или с километрите в час :D помогни малко.

По скоро с километрите в час

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място на свободна като натискаш и пускаш съединителя променя ли се шума или не?Спри на тихо място по възможност до стена или на подземен паркинг и пробвай дали има шум с натискане на съединитяля или изчезва шума.Пиши какво се чува и в какво положение на педала.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На място на свободна като натискаш и пускаш съединителя променя ли се шума или не?Спри на тихо място по възможност до стена или на подземен паркинг и пробвай дали има шум с натискане на съединитяля или изчезва шума.Пиши какво се чува и в какво положение на педала.

Значи, шума се появява само при натискане на педала на газта.Когато е на свободна или натисна съединителя всичко си е нормално и не се чува виене!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палиш колата на свободна- слушаш. Натискаш съединителя както си на свободна и пак слушаш. Ако не намираш разлика в шума и изобщо нямаш виене- първичния вал на скоростната кутия го отписваш като вариянт и се прехвърляш на задните главини, на които цената е около 130 лева. Успех

Редактирано от mEtaka

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в кутията е само първичен вал...и нЕкви лагери, това, онова. :D

ВариАнт.

Не са главини. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диференциал, например?Предни лагери?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак като се разбере наистина какво е бъди така добър да споделиш и с нас :lol: .Успех.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко встрани от темата, но ето какво стана при мен.Едно виене може да е от каво ли не.Преди време и аз долових странен шум - само ,че при мен беше свързан с увеличаване на оборотите. Освен това мистериозно се явяваше и изчезваше. Щях да пътувам надалече и ме смущаваше и даже я водих при Омбре. Човека вика пушка е. Оказа се прав. Да ама виенето пак току се появи току изчезне.След извесно време най- накрая ми просветна каква е причината - в крайна сметка се оказа, че идва от колоните като гледаме филми на телефона. Звука го пускам през радиото и като е по-тих филма усливам яко от радиото. Поради недостаъчно добър кабел се ловят радиосмущения от двигателя и хоп - виене зависещо от оборотите. ;)

Редактирано от Ивайло Петков

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...