Jump to content
Don_Enco

Летиш с 200 на пътя - плащаш и тръгваш!

Recommended Posts

Може, ако те "бие" парàта. Само не карай в "BUS" лентата и 'сичко ш' е точно. :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна работа - минаваш с 200 през центъра и не ти взимат книжката. А на мен ми я взеха затова, че законно издадени хартиени номера не съм ги поставил на установеното място. Сега обжалвам, но като знам в каква държава живеем...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ма и вие - кви са тия 150 - направо 200+ :D Някои ги кефи обаче(или много бързат, или са много бързи :D ) да карат пък с 80 по малките улички между блокове в жилищните квартали - това вече си е бая простотия и има много хора, които го правят. По темата - определено новата глупост са измислили. Може би трябваше обаче хванат ли те с 50 отгоре примерно да си избираш - глоба от рода на 2000(две хиляди) лева или отнемане на книжката - каквото си решиш. Съмнявам се че богаташчетата няма да се трогнат поне малко от такава санкция.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по заможните господа с нови коли и джипове въобще няма кво да ги мислиме, и 2000лв глоба да му праснат не виждам къв му е проблема, и ще продължат да си карат като луди и тва си е.За нас по обикновените хора е друго, веднъж 200, веднъж 300лв и повече, на заем ще вземеш, ще ги изгладуваш и после ще се замислиш.А келешите дет се юркат по кварталните улички и между блоковете - жал ми е за тези комплексарчета, на такива да им взимат книжките и да не им ги дават въобще

Редактирано от Don_Enco

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е от вашите мнения извинявайте не излиза ли, че постоянно карате с превишена скорост?! Щом толкова ви е страх? Аз примерно, никъде не съм крил, че не съм от най-примерните шофьори и обичам да карам бързо, но ако ме спрат нямам оплакване защото знам, че съм нарушител и ще трябва или да се разминавам или да си понеса санкцията.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тези - богатите дето си карат с 200 из центъра, по безопасни шофьори ли са от нас. Повече ли им пука за нечий живот ?Поредния абсурд в българия на 3тия път ще му вземат книжката, ами ако на втория път убие човек ??

Братле с Максим Ставийски какво стана,условна присъда,ако може да се нарече това присъда.Мислиш ли че е по-безопасно да си пиян с 50км.ч,или да си с 200 трезвен,според мен рисковете могат да се сложат на един кантар.И в интерес на истината преди два дни хвърках с 200км.ч само че не с колата,а с мотора и естаственно извън града.Определено бях в пъти по-съсредоточен с високата скорост с мотора,отколкото в града защитен от ламаринките на СИВИЧЕТО.Така че момците с "Джипчетата "не ги мислете те ще си платят и ще си продължат по пътя,а ще плаща пак простосмъртния данъкоплатец. :lol: :lol: :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е от вашите мнения извинявайте не излиза ли, че постоянно карате с превишена скорост?! Щом толкова ви е страх? Аз примерно, никъде не съм крил, че не съм от най-примерните шофьори и обичам да карам бързо, но ако ме спрат нямам оплакване защото знам, че съм нарушител и ще трябва или да се разминавам или да си понеса санкцията.

:lol: аз лично ще кажа, че няма как да карам на повечето булеварди с 50! Просто виждам какво е ограничението и гледам да съм под 20км/ч отгоре. Лично за мен 80% от ограниченията са безмислени и малоумни. Единствено в кварталите, в междублоковото, където играят деца е оправдано да караш с ограниченито. На път с 3 ленти - 50км/ч? Кой ще кара с ограничението? Някой от колегите беше дал пример с участъка след Враца посока Монтана...2 платна с по 2 ленти, разделени с мантинела...и абсурдното ограничение..То който и да ми каже, че абсолютно винаги кара с ограничението ще се изсмея. То по тази логика ще се патува 2 дни до Варна..А нарушението е факт и с 10км/ч и с 50км/ч отгоре.Ако се сложат разумни ограничения съм съгласен да ги спазвам! Примерно 100-110км/ч за извънградско. Ако има опасност - нека за отсечката е 90км/ч. Редактирано от peroludiarom

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера Слави (не че ми е кой знае какъв критерий, но беше прав) каза: Българинът в чужбина спазва правилата, а като дойде в България, пак започва да ги нарушава. Ставаше въпрос точно за правилата за движение.Така че логика от типа "дали с 10, дали с 50 - все тая" няма нужда от обяснение...Като има правила, трябва да се спазват!Ако решиш, може да ги превишиш с 10-тина - 15 км. в час (като на въпросния пример за пътя Враца - Монтана). Ако в такъв случай те хванат катаджиите - плащаш си за дяволъка. Ама да ми се юрка някой със 180 на магистралата, когато изпреварвам със 130 в лявата лента - ай няма нужда! Такива директно да се приземяват в дерето и няма да имат повече проблеми с глобите... И проблеми на обикновените хора няма да създават. Матряла тряя се пречиства с изкуствено-естествен подбор ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям те Васе!Аман от изказвания че било все едно дали караш с 90 или 190...сигурно и времето за реакция е повече като си със 190?Защо всеки трябва да открива истината по трудния начин...за сметка на нещастието на някой друг или своето собствено.Връщане назад НЯМА!Не го забравяйте... ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нестига , че закона е ;) че и промоции има :D Законът предвижда още една екстра за богатите – ако платят бързо глобата си, получават промоция – само 70% от сумата.„Ето я презумпцията – ако нямаш пари, няма да нарушаваш. Ако имаш пари – нарушаваш и плащаш”, посочи Мутафчиев.Всичко това вещае много жертви на пътя :D;):D;) ;) :thumbs2: :thumbs2:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тук:

 

В Полша до 140 км/час по магистралите

 

Полският парламент променя закона за движение по пътищата от 01.01.2011.

Едно от най-интересните решения е да бъде повишено ограничението на максималната скорост по полските магистрали от сегашните 130 на 140 км/час.

По пътища поне с две ленти за движение в една посока, ограничението на скоростта се променя от сегашните 110 на 120 км/час.

Полша има магистрали с обща дължина от 855 км и пътища с поне две ленти за движение в една посока с обща дължина 630 км.

В същото време страната е известна като една от европейските държави с най-много жертви по пътищата, а полските водачи имат славата на едни от най-недисциплинираните в целия Европейски съюз.

Вероятно това е причината в новия закон да влезе и изненадващата клауза за толерантност на органите по контрол на движението по пътищата, които няма да налагат наказания при до 10 км/час по-висока от позволената скорост на движение. Досега в Полша също имаше такава толерантност, но в рамките на до 5 км/час.

Новият закон забранява скритото поставяне на радари по пътя, а там където те са инсталирани трябва да има ясно обозначение, за да са видими за водачите.

 

Демек 130 км/ч по първокласен път без проблеми... (120 км/ч по закон + 10 км/ч официална горница, което "дисциплинираните" шофери го разбират като + 30 км/ч). Направо да отменят всички правилници за движение по пътищата и "Нека най-добрите победят оцелеят!"

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ново двадесет: Над 50 км/ч в града - без книжка от раз. Над 30 км/ч - без книжка от втория път. Така пò ми харесва. :worthy:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се глобява с големи суми за превишена скорост ок, но все пак като натрупаш няколко фиша трябва да се наказва по някакъв начин. Иначе какво се получава който има пари си кара като луд и избива народа, а който няма .......

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...