Jump to content
nedsana

Светлинни кодове на хонда и грешка 13

Recommended Posts

Здравейте, Имам Хонда Кончерто, 94г. Вчера ми светна лампата за проблем в двигателя. Светлинният кода за грешка е 13. Рових се в нета за да намеря списък на светлинните кодове за Кончерто, но намерих такива само за Сивик. Дали двата модела използват едни и същи светлонни кодове?Ако е така, то код 13 показва проблем в датчика за въздушно налягане. Опасно ли е това? Може ли да се замени тази част?Закарах я в сервиз, и те ми казаха за грешка 13, но също така ми казаха че имат някакво опасение за повреден компютър на колата. Дали има такава опасност? Това може ли да се поправи и колко би ми струвало?Поздрави, nedsana.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам си оправен, за какво въобще се занимаваш със сервизи ? Провери си датчика да не се е извадила буксата. Ако е закачена примерно провери дали 3-те жички стигат до буксите на компа и т.н. Ако всичко е наред пробвай с друг датчик ама за пръв път чувам да се е прецакало Баро-то Компа да се е прецакал ..... :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам си оправен, за какво въобще се занимаваш със сервизи ? Провери си датчика да не се е извадила буксата. Ако е закачена примерно провери дали 3-те жички стигат до буксите на компа и т.н. Ако всичко е наред пробвай с друг датчик ама за пръв път чувам да се е прецакало Баро-то Компа да се е прецакал ..... !!!

Честно казано не съм толкова оправен. Иначе кабелите уж си бяха вързани ...В сервиза също ми казаха, че Барото изключително рядко се чупи. Преди време са имали такъв проблем, но проблема бил в компа, а не в датчика.А относно светлинните кодове? Имам кодовете за Сивик от 93та мисля. Съвпадат ли с тези на Кончрто?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 O2A - Oxygen sensor #12 O2B - Oxygen sensor #23 MAP - manifold absolute pressure sensor4 CKP - crank position sensor5 MAP - manifold absolute pressure sensor6 ECT - water temperature sensor7 TPS - throttle position sensor8 TDC - top dead centre sensor9 CYP - cylinder sensor10 IAT - intake air temperature sensor11 IMA - potinciometyra na d16A912 EGR - exhaust gas recirculation lift valve13 BARO - atmospheric pressure sensor14 IAC (EACV) - idle air control valve15 Ignition output signal16 Fuel injectors17 VSS - speed sensor19 Automatic transmission lockup control valve20 Electrical load detector21 VTEC spool solenoid valve22 VTEC pressure valve23 Knock sensor30 Automatic transmission A signal31 Automatic transmission B signal36 traction control found on JDM ecu's41 Primary oxygen sensor heater43 Fuel supply system45 Fuel system too rich or lean48 LAF - lean air fuel sensor54 CKF - crank fluctuation sensor58 TDC sensor #261 Primary oxygen sensor63 Secondary oxygen sensor65 Secondary oxygen sensor heater71 random misfire cylinder 172 random misfire cylinder 273 random misfire cylinder 374 random misfire cylinder 480 Exhaust Gas Recirculation insufficient flow detected86 ECT Sensor (Engine Coolant Temperature) circuit range / performance problem90 Evaporative Emission Control System leak detected in the fuel tank area91 Fuel Tank Pressure Sensor low input92 Evaporative Emission Control System insufficient purge flow

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...