Jump to content
Guest REDPOWER

Как да ревне повече

Recommended Posts

Guest REDPOWER

Момчета смених си филтъра,сложих си като този на BOGIE и MAGNUM но звука пак не е като при тях.Дайте ми савет моля ви как да го докарам до онзи убийствен звук.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum
:))))Свали си прозорците, и мини със 6000 оборота и пълна газ през подлеза на НДК, или подлеза на Цариградско към телевизионната кула.Иначе филтъра не се чува, когато не си с пълна газ, на нормално каране не се чува изобщо

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDPOWER

Незнам но ми направи впечатление ,че този на BOGIE реве доста и на празен ход.Дали има значение дали си с пълна инжекция или моно както е при мен.Моя мотор е D15B2 моно инжекция има и друго, аз не сам си махнал катализатора , а + него имам още две гарнета.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Magnum

На BOGIE вярно му е по-шумна колата, не знам защо, може би настройките на празен ход малко му бягат, може и с гърнетата да има проблем.Моят реве само над 2500 оборота при 2/3 газ и нагоре, няма нищо общо със ауспуха, той си е добре, вярно няма катализатор, но има средно гърне и задно.Задното има откачена ламела, като я форсирам яко на място и издрънчава малко. Сега издрънчава и на скорост като я форсирам - явно засмуква повече от преди.Между другото, снощи както си карам към вкъщи, и настъпвам колата - тя глъхне! Викам си "бедна смес, не може компютъра да компенсира допълнителният въздух" и други подобни теории. Кога гледам - стрелката на бензина дълбоко под червената зона, trip meter-а показва 600км (само градски). Интересно колата не изгасна, на ниски обороти и с малко газ вървеше, докара ме до бензиностанцията. Там трябваше с газ да я държа да не изгасне.Ох пак се отплеснах - но напълно е възможно твоят двигател да не може да "реве" така като нашите - конструкцията му е коренно различна, тръбите, инжекционите и т.н.Абе сега като се замисля, чувал съм и други коли със спортен филтър, ама толкова звук като моя не съм чувал

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Ха сега кажете :D:D - при мен ще има ли ефект, като съм с Карбураторен мотор :D:cool::D ?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Victor

Само ако си пуснеш лампичките на пръскалките. :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Само ако си пуснеш лампичките на пръскалките. :D

Публикувано изображение

 

:D Е НЕМА пъ да ги пуснЪ :cool::D:D:P;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest FROSTY

Е аз кво да кажа като и БЕЗ спортен филтър си ревЪ :D:D:D:cool: май нещо генерацията.... :D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest REDPOWER

Абе тя си реве над 3500 но пак не е като при вас,дали е от моното или.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest benji_crx

sloji si posledno pravo gurne i togava shte proreve,ili na negovo mqsto si sloji po debelo stenna truba togava veche i shte progurmi na moqta si go pravq ot vreme na vreme i i se kefq.A ako sisi svalish poslednoto garne ot snatkata pri6,7 oborota shte si kato pistov motor Zzz

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho
Отговорено (Редактирано)

Мойта си реве достатъчно по простата причина че съм без последното гърне Zzz;););)Zzz;) Сега се чудя как да направя свистящия звук от "Бързи и яростни" ;) Иначе, който иска да реве и да има готин звук - гърнета по поръчка без вата и с вътрешности от дизел - те са с по-малко задържане, по-големи отвори и става супер ;) Надявам се до 23-ти да стана готов със звука от ауспухната си система и да го демонстрирам Zzz

Редактирано от prelude-BA4

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Mark Antoniy

По принцип 12V пълния инжекцион си вади по як звук от D15B2!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vaso

как да го докарам до онзи убийствен звук.

При мен е лудница и без филтър имам катализатор "все още" средно гърне, а задното малиии няма го вече т.е. има го ама с една дупка голяма отдолу реве та се къса особено над 3-4000 оборота.Между другото изпаднаха разни работи от него Ха Ха Ха.Ще го сменя де ама така добре си бръмчи.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest emko

И мойто гърне беше като на Васо :-) имаше голяма дупка отдолу и от там падаха разни чаркалаци, обаче звука си го биваше. Особено около 3500-4500 ставане жесток звук. Само че карам доста извънградско и почна повече да ми надува главата монотонното боботене. И си го опрайх гърнето. Сега понякога ми липсва ония вманиячаващ звук.....

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Vaso

По принцип 12V пълния инжекцион си вади по як звук от D15B2!

Между другото и на мен ми е правило впечатление,че 1,5 12V повече бръмчи.Нямам никаква идея защо ама се чува повече. :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

И мойто гърне беше като на Васо :-) имаше голяма дупка отдолу и от там падаха разни чаркалаци, обаче звука си го биваше.

;););):P;);):P:P;););) при вас чаркуляци са паднали а при мене направо цялото последно търне се търколи на асвалта точно пред ШЕЛ-а на ботевградската магистрала. ;););););):lol::lol: Представете си дали не станах за посмешиште и на кокошките :lol::D Иначе сега ОСНОВНОТО, което ме интересува е пищящия готин звук от "Бързи и Яростни" Ако някой може да даде идея - слушам ;) Иначе без заден заглушител карам и аз от 9 месеца вече и да ви кажа - и мен почва да ме дразни прекаленото боботене особено между 2000 - 3500 оборота ... :P:(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest RAZBIVACH

ave da si kaja 4esno bu4eneto naistena e ujasno ako se kara izvan gradsko az za tva na taz kola reshih da si ugolemq dupkite na zadnoto garne i si slojih dva mnogo qki nakrainika s dve po golemi po otvor ot originalnite trabi i stana mnogo qko. Sega kato rboti na mqsto vadi strashen zvuk koito se polu4avaot po golemiq otvor /i duha po silno sas zvuk /a na izvan gradsko po4ni ne se 4uva tozi natrapvasht zvuk na V12 motor i ti e spokoino v kupeto no vij kam 5000 /6000RPM zvuka stava strashen i vsi4ki ska4at da si gasqt alarmite :P

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

no vij kam 5000 /6000RPM zvuka stava strashen i vsi4ki ska4at da si gasqt alarmite ;)

При мен това с алармите се получава дори да съм на 2800-3000 оборота. Даже един ме пита какво съм и правил та реве така яко ;);):P;);):lol::lol::lol:;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest d15b2

И мойто гърне беше като на Васо :-) имаше голяма дупка отдолу и от там падаха разни чаркалаци, обаче звука си го биваше.

:P;););):P;);););):P;) при вас чаркуляци са паднали а при мене направо цялото последно търне се търколи на асвалта точно пред ШЕЛ-а на ботевградската магистрала. :lol::lol::lol::P;););) Представете си дали не станах за посмешиште и на кокошките ;):D Иначе сега ОСНОВНОТО, което ме интересува е пищящия готин звук от "Бързи и Яростни" Ако някой може да даде идея - слушам ;) Иначе без заден заглушител карам и аз от 9 месеца вече и да ви кажа - и мен почва да ме дразни прекаленото боботене особено между 2000 - 3500 оборота ... ;);)
ами да ти кажа в ebaymotorsгледах точно това което искаш

представляваше една джаджа ковто се пъха в гърнето и вади писклив звук като от турбо

струваше 20$ иил нещо подобно имаше го и на снимка но адреса не мога да ти го дам трябва да потърсиш :(

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest KATADJIQTA/RAZBIVACH/

При мен това с алармите се получава дори да съм на 2800-3000 оборота. Даже един ме пита какво съм и правил та реве така яко e da ama celta e da ne ti se naduva glavata na dalag pat,i da reve samo kogato trqbva da pokajish muskuli na nqkoi s nqkoe palqshko BMWili nqkoq podobna nemska pra4ka :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez
Отговорено (Редактирано)

И мойто гърне беше като на Васо :-) имаше голяма дупка отдолу и от там падаха разни чаркалаци, обаче звука си го биваше.

;):lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: при вас чаркуляци са паднали а при мене направо цялото последно търне се търколи на асвалта точно пред ШЕЛ-а на ботевградската магистрала. :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Представете си дали не станах за посмешиште и на кокошките :lol::D Иначе сега ОСНОВНОТО, което ме интересува е пищящия готин звук от "Бързи и Яростни" Ако някой може да даде идея - слушам ;) Иначе без заден заглушител карам и аз от 9 месеца вече и да ви кажа - и мен почва да ме дразни прекаленото боботене особено между 2000 - 3500 оборота ... :angry::(
ами да ти кажа в ebaymotorsгледах точно това което искаш

представляваше една джаджа ковто се пъха в гърнето и вади писклив звук като от турбо

струваше 20$ иил нещо подобно имаше го и на снимка но адреса не мога да ти го дам трябва да потърсиш :blink:

;) На мен самия двигател на извънградско доста често ми вади звук като на турбо :huh: И представа си нямам как го прави ама е гот.

П.П. Двигателя ми е 1.6 карбуратор

Редактирано от Martinez

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest ADH-Honda

Междодругото на моето кошле, СЛЕД като се направи ремонта, мотора стана по-безшумен !!! Вероятно, това се дължи на факта че се смениха гарнитурите на изпускателните колектори (че старите меко казано бяха станали на ГЪЗ). ПРЕДИ НАД 4000, 4500rpm МОТОРА РЕВЕШЕ, издаваше МНОГО ЛУД звук !!! Сега е много по-безшумен и при тези високи обороти НЕ издава такъв "нервиран" звук :blink: Но за сметка на това е станал МНОГО по-динамичен :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Tino

Не знам за вашите но специално като напънеш старария сивик 3г 1.3 71коня на максимални обороти(не знам колко нямам оборотомер ) и новото лого пак с 1.3 но 65 коня звука е все едно мусон преминава през тръбите и действително вади звук като на турбо.Абе така като се замисля,кой ги знае тея японци , може да са сложили някво скрито турбо :angry::blink::lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest eftimov

Мойта си реве достатъчно по простата причина че съм без последното гърне :angry::lol::lol::lol::lol: :lol: Сега се чудя как да направя свистящия звук от "Бързи и яростни" :lol: Иначе, който иска да реве и да има готин звук - гърнета по поръчка без вата и с вътрешности от дизел - те са с по-малко задържане, по-големи отвори и става супер :lol: Надявам се до 23-ти да стана готов със звука от ауспухната си система и да го демонстрирам :blink:

как се прави тоя номер да свисти? и аз съм фен :lol: нещо на въздушния филтър ли се слага що ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Iltcho

как се прави тоя номер да свисти? и аз съм фен :angry: нещо на въздушния филтър ли се слага що ли?

Колега, все още не съм стигнал до никъде. Всеки случай сменям тръбите на задното гърне с по-голям диаметър за по-малко задържане. Казаха ми че някаква джунджурия се слагала вътре, ама 20 $ за такваз дивотия няма да дам. Сега експериментираме с един правен накрайник с диаметър 9 сантиметра и ако има ефект ще снимам направеното и ще го постна тук. Колкото до филтъра - забрави да му слагаш нещо вътре - най-много да спънеш колата. Просто си купи спъртен филтър и експериментирай :lol::lol::blink:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Guest Martinez

Абе така като се замисля,кой ги знае тея японци , може да са сложили някво скрито турбо :(:(:(

Накое мъничко такова :D:D:lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...