Jump to content
buleka vti

Сълзене от гарнитурата на картера D16w1

Recommended Posts

Здравейте!Както се вижда от темата става въпрос за сълзене от картера-или по точно от гарнитурата му.Въпросът ми е : Има ли гарнитура изобщо или е с течна гарнитура(силикон) понеже ,като гледам ми се струва,че алуминиевият картер директно си контактува с алуминиевият блок - или поне не се вижда.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото знам обаче свалянето на картера е приключение (ауспуси, глупости...). Аз имам такъв проблем, но много слаб и се отказах да сменям гарнитури.Притягането на картера не се препоръчва, защото гарнитурата може да се накъса и да стане по-зле!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли точно определена сила на натягане, която трябва да се съобрази с динамометричен ключ, че на мен веднъж така ми го понатегнаха ама проблема си остана. Купил съм си гарнитура ама мисля да е на следващата смяна на масло. Трябва ли да се разкача скоростната кутия за да се свали картера?

Редактирано от ZaRRicK

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната кутия не се пипа.Има една вертикална предпазна ламаринка,криеща долната част на маховика, която е хваната с няколко болта към кутията - тя се маха!Благодаря за отговорите!Днес ще си поръчам от Бултрако въпросната червейо -подобна гарнитура. Само да попитам още:При свалянето на ауспуховата тръба-дали има някаква гарнитура при връзката си към катализатора за да знам евентуално да я поръчам и нея?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...