Jump to content
jamo

лампата за Abs подава някакви сигнали

Recommended Posts

Значи одеве реших да видя дали има някакви грешки и закъсих буксата, за мое учудване чека не мигаше и нямам грешки в компа, но лампата на ABS-a подава някакви сигнали както чека за грешки1-во 3 дълги и 6 киси мигания2-ро 6 дълги и 3 къси3-то 8 или 7 дълги и 1 или 2 къси, забравих вече :D Какво означава това, трябва ли да ме притеснява? по мой спомен и друг път съм закъсявал буксата да видя имам ли грешки, но не помня нито на акорда нито на сивика лампата за ABS-а да ми подава подобни сигнали.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1-1(RF), 1-3(LF), 1-5(RR), 1-7(LR): The wheel sensor is open or shorted.1-2(RF), 1-4(LF), 1-6(RR), 1-8(LR): There is electrical noise in the wheel sensor or its connection.2-1(RF), 2-2(LF), 2-3(RR), 2-4(LR): There is a problem with the pulser gear.3-1(RF), 3-3(LF), 3-5(RR), 3-7(LR): The inner solenoid is faulty.3-2(RF), 3-4(LF), 3-6(RR), 3-8(LR): The outer solenoid is faulty.4-1(RF), 4-2(LF), 4-3(RR), 4-4(LR): The brake is dragging.5-1: The motor modular unit should be replaced.5-2: The motor is stuck on.5-3: The motor is stuck off.6-1, 6-2: The ignition voltage is wrong.7-1: Not all tires are the same diameter.8-1: The ABS computer failed its self-test.Read more: How to Troubleshoot an ABS Warning Light in a 1999 Honda Accord | eHow.com http://www.ehow.com/how_6671423_troublesho...l#ixzz12WidnrlB

Колега твоите грешки не ги намирам, пробвай пак да ги прочетеш. Така както си ги написал са грешки "3-6" , "6-3" и "8-1 или 7-2". Само 8-1 пасва но пък не си сигурен в броя на сигналите!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно да се помни на ум не е полезно :lol:Преди малко бях долу и си записах :lol:1 дълъг и 8 къси т.е. 8-15 дълги и 4 къси 5-46 дълги и 1 къс 6-1и почват отново да се повтарят. Колата е сивик 1999 D15Z6, снощи пробвах и ABS-а работи...Виждам само 6-1 в списъка, но не ми става ясно какво е това напрежение за запалване или по-точно не съм наясно с техническите термини :lol: Сега се сетих, че преди 2-3 месеца имах екстремно спиране и ми се наложи да дърпам и ръчната след което ABS-а посвети около минута и загасна, може ли това да е причината :lol:

Редактирано от jamo

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо не каза, че е за Сивик! Аз останах с впечатление, че си с Акорд и пердаша за Акорд :worthy:

11 Open circuit in right hand front wheel speed sensor12 Short circuit in right hand front wheel speed sensor13 Open circuit in left hand front wheel speed sensor14 Short circuit in left hand front wheel speed sensor15 Open circuit right hand rear wheel speed sensor16 Short circuit right hand rear wheel speed sensor17 Open circuit left hand rear wheel speed sensor18 Short circuit left hand rear wheel speed sensor21 Damage to rotor teeth31 Right hand front inlet, hydraulic modulator solenoid valve32 Right hand front outlet, hydraulic modulator solenoid valve33 Left hand front inlet, hydraulic modulator solenoid valve34 Left hand front outlet, hydraulic modulator solenoid valve35 Right hand rear inlet, hydraulic modulator solenoid valve36 Right hand rear outlet, hydraulic modulator solenoid valve37 Left hand rear inlet, hydraulic modulator solenoid valve38 Left hand rear outlet, hydraulic modulator solenoid valve51 The pump motor is locked52 The pump motor is inoperative53 The pump motor is constantly on54 Inoperative relay61 Low supply voltage81 The combination control module or relay

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
:worthy:

Защо не каза, че е за Сивик! Аз останах с впечатление, че си с Акорд и пердаша за Акорд :D ...

Ма на теб само Акордеони ти се привиждат :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях си хапчетата, защото и без това няма лек за моето състояние :):D

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес минах през един сервиз обясних им какво става и след като им казах, че ABS функционира, ме отпратиха :) Какво да правя? Мога ли сам да направя нещо и какви може да са последствията от тези грешки?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така като гледам грешките са реле, волтаж и пак реле, да не е нещо с токовете или прецакано реле може би!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...