Jump to content
freesoul

Гасне на празен ход

Recommended Posts

Колеги, попрочетох темите за проблемите с тоците и непаленето на другите колеги, но не открих симтомите, които имам аз.Колата е Сивик 5ген, Б16А2Проблема - Въртиш, пали и след няколко секунди гасне, все едно и спираш всички тоци изведнъж. Прочетох за прословутото реле, само че доколкото разбрах ако има проблем с него, колата изобщо не пали, а моята работи известно време и изведнъж изгасва, ако я държиш в обороти се усеща как прекъсва от време на време. Наскоро бобината си замина и е заменена с нова, заедно с нова капачка. Интересното е, че гасне само на празен ход(на място) ако я държиш в обороти няма проблем, но не винаги. След няколко такива паления и гаснения, не иска да запали. Чек-а си гасне, ток има, бензин има.Интересува ме другите нещица в делкото каква роля играят.Благодаря на отзовалите се.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах подобен проблем. При мене се оказа контактната плоча където въртиш за да запалиш. Предполагам няма да ти е проблем да намериш някоя за 20-40 лева от някоя морга. Моята се беше изтъркала и не правеше добре контакт, първоначално само на спряло, постепенно взе да ми гасне и в движение. Взех си от морга въпросната плочица и сега нямам грижи. Успех, дано е това защото решението е доста семпло :-).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След няклко смени на различни неща тази вечер от една на друга кола се оказа бобина ОТНОВО.Хубави части се продават в магазините,нова бубина за 1 седмица заминава :dry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не се окаже че нещо друго я кара да гори...? (и само да давате пари)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм имал подобен проблем, беше текнало масло в делкото през семеринга. При теб може да не е това, но предполагам е там някъде проблема.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобината е сменена, колата запали. Да се надяваме,че ще издържи повече време или май е най-добре да си взема една резервна като гледам как заминават. Дано не се окаже от друго да ги гори де, както каза колегата

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...