Jump to content
addevil

Календар 2011 Хонда

Recommended Posts

Правата на снимките се държат от фотографа, а не от собственика на колата, земята, сградата или къфто и да е заснетият обект. Разлика има само при заснемането на хора, деца и разни военни обекти. За да стане качествен календар според мен наистина ще трябва да се изберат първо колите, които ще участват, след това да се намери по 1 щракач с DSLR-че, да се обсъдят няколко кадъра, разположение, фонове, нощни/дневни и така нататък - въобще да се композира снимката още преди да е заснета и след това да дойде само изпълнението и. За резолюцията - едва ли ще се печата а3 и нагоре, аз и от 4.8 мегапиксела телефонна камера съм вадил а4 отпечатък със завидно качество :rolleyes: Например снимката на s2000 на iceman е идейна - само ако беше без номер, с един хубав фон от някакво драматично небе с голяма динамика веднага хваща погледа.В клуба нали има nsx, integra, джипки, пикапи, яки сивици + прелюди и въобще наточени коли - да си признават хората и да се организира нещо, което да е наистина качествено :bow:П.С Голямо е изкушението да се сложат жени по снимките с колите, но според мен това затруднява още повече всичко - ще се търсят пози, настроения, може би дори ще е нужно допълнително осветление ( рефлектори, светкавици ( тука Ники стробиста ще мое да се изяви :) ) ), крайният ефект наистина би бил добър, ако всичко се направи както трябва, но ако не се направи става много чалга ...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За колегата прозиум: Колега, ясно е че правата се държат от фотографа, за това и съм уточнила - само снимки които вие лично сте снимали (писах го някъде из темата). Относно избирането на колите, фотографите и т.н. - не искам да си усложнявам живота толкова и нямам и времето дори и да исках - за това идеята е: който иска си взима апарат, кола, жена или каквото там иска и си снима и след това се изпращат снимките или се качват тук - големи хора сме, нека който има време и желание да действа. Също така не е задължително да се правят нови снимки, може да са вече готови, което прави нещата още по-лесни :rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз това за правата и фотографа го казах по повод притесненията на някой хора, че са снимали чужда кола и как ще я вкарат сега в календар, без позволение на собственика - наистина не е етично така да се постъпи, но не е незаконно.

Идеята ми беше, че ако искаме колите ни да изглеждат като на снимките по чуждите сайтове - това става с добра техника, идея при снимането и възможност за изпълнение. Ако всеки дава снимки, повечето ще са в заучената поза пред блока, на паркинга, на бензиностанцията и разни подобни.

Ето пример с една моя снимка Публикувано изображение

 

Няма нищо сложно за изпълнение, стига колата, която е преследвач или преследвана да има люк и фотографа да има малко по-здрави нерви за да се покаже през люка и да щракне - така хем се постига динамика в самата снима - усещането за движение, хем ако това се заснеме на планински път есента ще се получи наистина добър кадър.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Iceman... градивна критика, не се засягай:1. И трите снимки са 72dpi, а за качествен принт трябват 250+2. Втората снимка е неземно шумна3. Тази на S2000-то е съвсем леко out of focus. Иначе третата снимка е супер, както и тази на акорда. Ако имаш raw файл-овете addevil може и да се справи.Отново - нищо лично, само споделям наблюдения. :lol:

Няма грижи,Прав си. Аз тези само като идеи ги пуснах. Те са ресайзнати и пипани малко или много. Шумната е нарочно така. А за С-ката - ами да, иде не на фокус .. явно съм мръднал. Вие кажете дали ви харесват, пък аз оригиналите ще ги пратя към Ади. Ако има идеи и коли, ще направим и нови снимки.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам може коментара ми да звучи малкоо сурово при положение, че не съм стращно деен във форума, но ме ядосва следната ситуация: в този форум има достатъчно фенове и достатъчно хубави коли, които заслужават да са на календар (за 2011), но такъв календар нямаме ... Например VW или BMW имат доста добри календари и това ме разочарова малко или много при положение, че наща марка (Хонда) заслужава да бъде пред очите на хората не по-малко от другите марки. ;)

  • Нагоре 2

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм "ЗА" - искаме календар! Ако може за вчера! ;)

Редактирано от eDaniel
  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм ЗА ! Ако решите и сте навити в моята фирма имаме рекламен отдел , ще ги хвана и ще направиме календари ще ми ги направят с отстъпка ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми вие докато го направите ще дойде 2012-та :yes: сега сериозно, и аз много ще се радвам да имам един календар само с хонди в стаята си. :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах идеята, както и желанието, но там си останахме. Събрахме МАЛКО снимки...Само да ви светна, че клуба, логото и т.н. - нямаме права за да ги ползваме, те са интелектуална собственост и за да ги позлваме ни трябва позволение. Ако бяхме направили темата малко по-масова и повече хора се бяха заинтересовали можеше и да подкрепят идеята. Типично по български (мой любим израз) се сещаме февруари месец :lol: Никой не искам да обидя ама дали не закъсняхме малко, докато направим нещо и март ще се преполови. Дали да не помислим за 2012? Или поне за някакви яки снимки, материали и плакати за националната :yes:

  • Нагоре 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете календара за догодина, по-добре да спретнем нещо за НС като миналата година... :lol: + от НС ще има снимки за календара. :yes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на къде върви колеги ще има ли календар :lol:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Аз имах идеята, както и желанието, но там си останахме. Събрахме МАЛКО снимки...Само да ви светна, че клуба, логото и т.н. - нямаме права за да ги ползваме, те са интелектуална собственост и за да ги позлваме ни трябва позволение. Ако бяхме направили темата малко по-масова и повече хора се бяха заинтересовали можеше и да подкрепят идеята. Типично по български (мой любим израз) се сещаме февруари месец :o Никой не искам да обидя ама дали не закъсняхме малко, докато направим нещо и март ще се преполови. Дали да не помислим за 2012? Или поне за някакви яки снимки, материали и плакати за националната :)

 

Публикувано изображение

Нещо такова :P

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Редактирано от Gaze.bg

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ааа тази червената определено е за календар!страшно надъхва!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...