Jump to content
prozacc

Запотяване на фар

Recommended Posts

Колеги, темата е супер глупава, но левият ми фар страда от изпотяване отвътре. Понеже със с ксенон ме е страх да не стане фал с крушката. А и визуално е нарушен външият вид на колата. Единят фар супер, другия- като затворена в него мъгла. Как да го оправя? На какво се дължи това изпотяване?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се дължи на недобре уплътнен фар,така се нарушава налягането на въздуха вътре и се получава когато е влажно времето или след автомивка!Дано съм бил полезен! Прегледаи го хубаво и ако има видими фуги е добре да ги затвориш със силикон!

  • Благодаря 1

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж дали е нарушена целостта на фара.Ако да - помисли как ще ти е най-изгодно да решиш проблема - защото иначе е възможно да започнат да ти горят крушките и ще сменяш като ненормален.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, кога се получи това- след автомивка или при нормални обстоятелства? И дай инфо с оригиналните фарове ли си или с ейнджъл айс? На първо време след загрял двигател, като спреш колата свали крушката на габарита, така че да се осигури свободен обмен на въздух във фара и изчакай 1-2 часа и запотеното ще изчезне.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фаровете са фабрични, нямам ейнджъл айс. Появи се един път юни месец при миене, и сега при дъждовното време. Най= вероятно ще е от разхерметизация, како казаха колегите.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В твоя случай явно е така. Пробвай първо да го уплътниш със силикон без да разлепваш стъклото на фара, като минеш навсякъде където има слепка.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази сутрин се сетих нещо, но не знам дали ще има връзка. Добре ще го мина със силикон, но той така или иначе има отзад една фабрична дупка за циркулация на въздух. Следователно не трябва да му влияе разхерметизирането... Греша ли?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това имах предвид :) Въпроса е дали е влязла вода или се е запотил. Ако е запотен значи не прави добра циркулация т.е. може да се е запушил този отвор за циркулация. Ако е влязла вода, значи не е уплътнен добре. При мен става след автомивка, но аз му намерих цаката- след автомивка свалям габарита, както ти казах и я оставям така да изстине и не се получава конденз и замъгляване на фара.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...