Jump to content
borko 30

Ключалка на багажник на английски сивик хеч 95г

Recommended Posts

Става дума за ключалка на багажника на английски сивик хеч 95г.Преди няколко дена забелязах че багажника се заключва много трудно -трябва да го тръшна със всичка сила за да щракне ключалката .След оглед намерих из вътре някакви пластмасови парчета и ги изкарах ама пак трудно се затваря -явно нещо се е счупило .Като щракне веднъж и си е добре и се отключва нормално ама затварянето голям зор и от блъскане ще го раздрънкам съвсем капака.Някой знае ли на какво се дължи и може ли да се оправи или трябва нов механизъм,от болтовете отстрани сякаш не може да се регулира -то аз и не можах да ги развъртя де,така са стегнати че сякаш са заварени.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Четох из стари теми че и на други колеги се е разваляла ама не намерих как се оправя,никой ли не е намерил как да се възтанови

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен проблема беше,че точно този механизъм който е на колата беше се разместил малко и много трудно се заключваше.След като го разхлабих и повдигнах леко,колкото позволяват болтовете и го затегнах отново здраво и проблема се реши.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом става да се регулира от болтовете ще пробвам пак да ги отвия ,обаче ме притесняват пластмасовите парчета дето излязоха дали не се е счупило нещо важно вътре

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом става да се регулира от болтовете ще пробвам пак да ги отвия ,обаче ме притесняват пластмасовите парчета дето излязоха дали не се е счупило нещо важно вътре

ако пластината не е много изтъркана - става с регулиране. Но през това време си търси нова ключалка, рано или късно пак ще имаш проблеми.пс: сега видях че си махнал парчетата пластмаса, а точно те са ти важните при затваряне на багажника. Направо си търси нова, другия вариант е да извадиш метала на който се е държала пластмасата и да излееш някакъв материал на него, но трябва да е доста здраво. Редактирано от Tekkonkinkreet

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен е така , и мисля като го гледах точно там беше проблема че палчето с пластмастката се е поизяло и просто си трябва сила да се затвори за да каже '' щрак '' ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ако знам как е изглеждало ще се пробвам да го моделирам от нещо -сега лепила и смоли бол.Ако имаше някаква снимка на това нещо ;) ,при мене блъскането е зверско и по-зле освен да вземе да се счупи и нещо друго и да не се затваря въобще ,от морга няма смисъл нали ,пък нова едва ли ще намеря ,пък даже и да има си представям цената от рода на 100-200 лева ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от това кое точно ще му свърши работа ? Аз моето си го изрязах от гума , натъпках го да не пада и доста време нямах проблеми (до последно).

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...