Jump to content
PHOTOCH

Смяна на антифриз

Recommended Posts

Колеги, възнамерявам да си сменя антифриза преди началото на зимата и питането ми е дали е нещо сложно, може ли да се извърши в домашни условия? Препоръчайте и добра охлаждаща течност. Колата е Сивик Д14А2.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, колега, ще се справиш безпроблемно. :cry: Ако радиатора няма пробка за източване, откачаш долния маркуч, отваряш капачката на радиатора и всичко изтича. Връщаш маркуча обратно на мястото му, наливаш новата течност, палиш и пущаш парното на макс. От време навреме доливаш, с-мата се обезвъздушава сама. Това е в общи линии. :lol: За марка антифриз, аз съм много доволен от I.G.A.T. Добро съотношение е 50:50. Виж колко ти събира с-мата, налей концентрат и допълни с вода. :honda:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, колега. Ще гледам да се справя.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също не забравяй и разширителния съд,излей го и обнови сместа и в него!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А какво правим със сменения антифриз ? В тоалетната ли го пускаме ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В упътването за експлоатация на Honda HR-V изрично пише, че антифриза който ще ползваме трябва да не предизвиква корозия в елементите на охладителната система. Има ли такъв антифриз, който се продава тук по бензиностанциите, за който да има сигурност (би следвало някъде да пише), че не предизвиква корозия ?

Редактирано от mcpeter

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично съм доволен от антифриза който се предлага в OMV около 10.99 лева струва литъра.Разреждам го с дестилирана вода 1:1. По принцип на 2 или 3 години го сменям.Няма нищо вечно освен човешката наивност :angry:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В упътването за експлоатация на Honda HR-V изрично пише, че антифриза който ще ползваме трябва да не предизвиква корозия в елементите на охладителната система. Има ли такъв антифриз, който се продава тук по бензиностанциите, за който да има сигурност (би следвало някъде да пише), че не предизвиква корозия ?

Това е антифриз G12. Цвета му е червен, от висок клас е и не съдържа борати, фосфати, селикати, амини, нитрити и нитрати. Отговаря на Японски стандарт - JIS K 2234 (1)(J). Концентрата е на -74 градуса. Редактирано от Busat

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...