Jump to content
jakiro

проблем с охладителната система на сивик

Recommended Posts

Здр значи имам следният проблем с охладителната система на сивик: колата ми загрява при градско, но не се активира перката оглеждах по радиатора за датчик за температура,но не открих къде да търся проблема става?Става дума за civic д14а1 .

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

огледай по радиатора/май отгоре някъде беше/ за залепена малка плочка с два кабела на нея :lol: може и на термостата да имаш датчик, огледай и там. а бушоните как са?

Редактирано от pitbuls

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес оглеждах не видях такъв кабел с датчик на радиатора бушон нямам изгорял.Днес забелязах ,че след кат загрее колата и почва да ми кипи вода през разширителния съд а всъщност температурата на водата е на средата. Незнам какво и стана на тази кола... старата не беше такава проблемна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли парно колата или направо иди в сервиз и направи прословутия тест за СО в охладителната течност!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

парно има да са опечеш пробвах и с др перка и тя не сработва само принудително се задеистват с директен +и-

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не от по горе изброените места проблема. Възможно ли е термостата да се шашка нещо?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменен е термостата +водната помпа и проблема изчезна.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново кипи водата а перката се задейства когато загрее и си изключва когато охлади. Възможно ли е радиатора да ми е запушен и да не ми циркулира водата?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом си сменил помпата и термостата се ориентирай към капачка на радиатора, но опитай с качествена, а не с някоя за 5лв. Ако ти е запушен радиатора ще има значителна разлика в температурата му в горната половина и долната половина. !!! При мен имаше подобен проблем преди време - охладителната течност завираше, губех вода, а температурата на таблото беше нормална, оказа се капачка! И иди на газ анализатор, не се стискай за 10-15лв. !!! Така поне ще си сигурен, че не е гарнитура.

Редактирано от Юлиян Петров

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...