Jump to content
Cartell

Съединител

Recommended Posts

Здравейте,имам проблем с педала на съединителя,при натискане и отпускане някъде по средата на хода на педала се се чува и усеща едно неприятно скърцане и пукване,колега от форума ме посъветва да смажа една пружина,така и ще направя,но има и още една диагноза от официалния сервиз на Хонда в София,на самия педел имало някаква пластмасова втулка която се била износила или счупила,и трябвало да се смени,но политика на Хонда било да се смени целия педал а не само втулката,и цената на педала е леко казано висока,та въпроса ми е ,знае ли някой от къде да купя само втулката и да се смени,колата е Хонда Сивик 2007 г,Дизел I-CTDI,моля колеги ако някой има информация да ми помогне.Благодаря

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с педала на съединителя,при натискане и отпускане някъде по средата на хода на педала се се чува и усеща едно неприятно скърцане и пукване,колега от форума ме посъветва да смажа една пружина,така и ще направя,но има и още една диагноза от официалния сервиз на Хонда в София,на самия педел имало някаква пластмасова втулка която се била износила или счупила,и трябвало да се смени,но политика на Хонда било да се смени целия педал а не само втулката,и цената на педала е леко казано висока,та въпроса ми е ,знае ли някой от къде да купя само втулката и да се смени,колата е Хонда Сивик 2007 г,Дизел I-CTDI,моля колеги ако някой има информация да ми помогне.Благодаря

Колега, аз съм с Акорд S-type 2,4 бензин 2006. На 50хкм е и от 15хкм ми скърца и припуква така съединитела.Гледам няма промяна и влошаване оттогава, ама ако някой знае нещо повече да пише, за да не стане стражно при някое изпреварване...

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах подобен проблем с подобно скърцане. Проверете си горните помпи на съединителя.При мен тя течеше и в следствие на не добрата и работа, планката на съединителя, която е хваната за купето беше се сцепила. Съединителя ставаше все по гаден и гаден. След смяна на горната помпа проблема продължи.НО като смених педала на съединител (втора ръка 50 кинта) и сега е добре.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам проблем с педала на съединителя,при натискане и отпускане някъде по средата на хода на педала се се чува и усеща едно неприятно скърцане и пукване,колега от форума ме посъветва да смажа една пружина,така и ще направя,но има и още една диагноза от официалния сервиз на Хонда в София,на самия педел имало някаква пластмасова втулка която се била износила или счупила,и трябвало да се смени,но политика на Хонда било да се смени целия педал а не само втулката,и цената на педала е леко казано висока,та въпроса ми е ,знае ли някой от къде да купя само втулката и да се смени,колата е Хонда Сивик 2007 г,Дизел I-CTDI,моля колеги ако някой има информация да ми помогне.Благодаря

Колега, аз съм с Акорд S-type 2,4 бензин 2006. На 50хкм е и от 15хкм ми скърца и припуква така съединитела.Гледам няма промяна и влошаване оттогава, ама ако някой знае нещо повече да пише, за да не стане стражно при някое изпреварване...
Аз съм с Сивик 2009 и на 13000 КМ ми излезе отзи проблем. От доста места ми казаха че проблема е в главния цилиндар на хидравличанта помпа. Днес чак отидох в сервиза (19000 км) и от там казаха че е гаранционен и са поръчали нова конзола за педала, да видим дали ще се оправи така.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте ,за информация относно проблема с съединителя,прибрах се в Германия,от сервиза на Хонда ми казаха че за да разберат какъв е проблема,трябва да разглобят цялата система и щяло да отнеме около 3 или 4 часа,единственото нещо което направиха беше да смажат с грес някаква част,и за мое щастие спря да пука и да скърца,но докога никой не знае,добре че не им дадох на Хонда София 470лв за нов педал.Който има същия проблем да пробва първо така и после да търси нов или втора употреба педал.Благодаря на хората които ми дадоха съвети в форума,леко и безаварийно.

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...