Jump to content
baljy

крушки за таблото на сивик

Recommended Posts

Здравейте колеги, след дълго търсене успях да разбера какви са и съответно колко струват прословутите крушки, които осветяват таблото /оборотомер,скоростомер/ не без помощта на колегите от този форум http://www.clubcivic.com/board/showthread....t=gauge+cluster и на моята има три вида крушки единият, от които е невъзможен за намиране на нашите географски ширини или ако ги намери човек му искат нереална цена, та аз ги открих в e-bay като пуснах това в търсачката "dash #194 bulb" става въпрос за средния размер крушки, които се ползват специално в моя сивик цената е повече от добра "$2.42" за 10бр. +$6.00 за доставка /цените са към днешна дата/ до колкото разбрах трябва да са 3 вата, но не съм сигурен, подлежи на доказване. Останалите крушки по таблото са "#74" 1,4 вата /най-малките/ и за единствената голяма крушка знам, че е каквато е тази на габаритите а и на плафона в купето 5 вата на схемата пише че тя е 3,5 вата но тази, която свалих аз от моето табло беше 5 вата дано съм помогнал с тази тема, лично аз изхабих доста нерви докато ги открия, а и съм срещал няколко теми във форума, в които е ставало въпрос за тях успех на всички и безавариино

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, след дълго търсене успях да разбера какви са и съответно колко струват прословутите крушки, които осветяват таблото /оборотомер,скоростомер/ не без помощта на колегите от този форум <a href="http://www.clubcivic.com/board/showthread.php?t=30224&highlight=gauge+cluster" target="_blank">http://www.clubcivic.com/board/showthread....t=gauge+cluster</a> и на моята има три вида крушки единият, от които е невъзможен за намиране на нашите географски ширини или ако ги намери човек му искат нереална цена, та аз ги открих в e-bay като пуснах това в търсачката "dash #194 bulb" става въпрос за средния размер крушки, които се ползват специално в моя сивик цената е повече от добра "$2.42" за 10бр. +$6.00 за доставка /цените са към днешна дата/ до колкото разбрах трябва да са 3 вата, но не съм сигурен, подлежи на доказване. Останалите крушки по таблото са "#74" 1,4 вата /най-малките/ и за единствената голяма крушка знам, че е каквато е тази на габаритите а и на плафона в купето 5 вата на схемата пише че тя е 3,5 вата но тази, която свалих аз от моето табло беше 5 вата дано съм помогнал с тази тема, лично аз изхабих доста нерви докато ги открия, а и съм срещал няколко теми във форума, в които е ставало въпрос за тях успех на всички и безавариино

Колегааа точно това се утрепах да търся из магазините.. 14 волта на 3 вата...имаш ли такава крушка... и ако имаш кажи си цената..:rolleyes:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

здравейте,Да възродя малко темата - и аз съм в процес на издирване на крушката, която осветява допълнително скоростомера и индикатора за нивото на бензина. В момента свети само тази, която е над оборотомера и се получава разлика между осветеността на уредите - с две думи - скоростомера е по-слабо осветен, заради изгорялата кружка над него.Доколкото разбрах след известно търсене, става дума за гореспоменатата - #74 1.4 вата. Зaбравих да спомена колата е сивик англичанка '99-та година :).Ако някой е имал подобен проблем и е намерил такава в някой магазин в София, ще съм благодарен ако сподели опит ;) Разгледах в e-bay но не намирам подходящата оригинална такава.благодаря предварително ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е този модел, дайте някаква снимка/линк..?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

даите неква снимка да видим за кво иде реч имам някакви крушки останали от предишната ми хонда даите и размери може пък да помогнем с нещо

 

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет на всички и за много години !Аз смених всички крушки на таблото в Юбико в София. При мен проблема беше, че 2 от тях бяха потъмнели и светеха доста слабо. Сега всичко е наред, с малко по-мощни съм, че и без това стоковите на англичанката са доста слаби.Ако някой се интересува, мисля че още пазя моите старите някъде, мога да ги потърся. Поздрави ;)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги ! Тъй като и аз имам проблема с крушките по таблото на англичанката издирвам  информация, евентуално снимки на тези по-големите, които осветяват таблото отзад.Има едни мънички за нивото на бензина , температурата , те са ми ясни.Водят се Neo Wedge T3.Те са и подсветки на бутоните по таблото.Намерих им начина да ги оправя, като смених само крушките на фасунгите им.Интересува ме какви са и крушките , които осветяват панела за регулиране на парното.Те са две , но не знам модела им.Моля , ако някой ги е сменял да сподели.Ако може да ги снимате ще е оше по-добре.Благодаря предварително!

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Жив и здрав да си , колега ! Много благодаря !

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...