Jump to content
BLEIN MONO

Transfagarasan Highway

Recommended Posts

Здравейте колеги, имах възможността да карам по въпросния път любимата си хонда, едно невероятно изживяване което реших да споделя с Вас, приятно разглеждане! http://milen757.snimka.bg/mountain/transfa...-07-2010.520924Пътя се намира в Румъния, във Фагараските планини, част от Карпатите. До там се стига Русе-Букурещ-КуртАдещ-СибиуПостроен е през 60-те години от Чаушеску за военни цели, понастоящем един от най-красивите панорамни пътища в Европа, дължината е 90 километра /на панорамната част/, най-високата точка е 2450 метра - тунел дълъг 890 метра, който минава под билото, в началото на пътя се намира езерото Виадруру, усещането горе е невероятно, само дето въздуха е леко рядък и ЦРХ-са се задъхваше :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво колега и аз много обичам е такива пътувания. А колко общо км е отиване и връщане и колко взимат на моста?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления, много хубава екскурзия сте си спретнали :cool:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

Имаше такова предаване на Top Gear. Аз от него научих за този път и септември, живот и здраве, ще го тествам.

 

TOP GEAR PE TRANSFAGARASAN

 

...

и колко взимат на моста?

От наша страна 12 лв., от румънска кръгло 25 леи. Седмичната винетка е 12.50, което пак се закръглява на 13 леи (ресто не връщат никъде). Две леи са грубо левче.

 

Публикувано изображение

Редактирано от user

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...страхотна ескурзия :devil:

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове
Отговорено (Редактирано)

От Русе до Сибиу общо са 400 километра в едната посока, таксата мост е 12 лева от наша страна и 26,11 леи от румънска страна, добре е от Румънска страна да имате леи, евро или долари, защото лева не вземат, винетката е 14 леи за една седмица, пътя е чудесен, изключение прави един участък от около25 километра, точно преди панорамния път.п.п. Добре е да се знае, че най - сигурно е да се пътува през месеците юни, юли, август, някъде средата или края на септември го затварят до май, поради снеговалеж.

Редактирано от BLEIN MONO

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв ще е този снеговалеж през септември? :devil: Вярно, че след като прочетох това:

 

Над 2500 хектара гора горят и в Якутия. Температурите за най-студената република в състава на Руската федерация са "африкански", посочва ИТАР-ТАСС. Даже в т. нар. полюс на студа, където е била измерена най-ниската температура на Земята, сега термометрите показват над 30 градуса по Целзий. От началото на пожароопасния сезон в Якутия са изгорели близо 6600 хектара гори.

вече почти нищо не може да ме учуди, но септември не му ли е малко рано? Това къде може да се провери, че аз точно тогава смятах да ти повторя екскурзията?

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си редактирам вече мнението, затова ново.

Вече ми се избистри защо вали септември, все пак на 2500 м. надморска височина нещата явно седят другояче. :P

 

Публикувано изображение

 

:devil::bow::)

Сподели публикацията


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    No registered users viewing this page.

  • Предстоящи събития

    No upcoming events found
×
×
  • Създай нов...